EnVyUs może świętować swoje zwycięstwo. Po zaciętej walce na de_cobblestone oraz ulubionej mapie de_cache pozostają w grze. Gambit Gaming musi ustąpić im miejsca.

Wybór map:

Gambit odrzuciło Dust2
EnVyUs odrzuciło Train
Gambit wybrało Cobblestone
EnVyUs wybrało Cache
Gambit odrzuciło Mirage
EnVyUs odrzuciło Overpass
Nuke został wylosowany
  • de_cache

Czas na mapę wybraną przez zwycięzców poprzedniego spotkania. EnVyUs zgarnęło dla siebie pistoletówkę i od razu pokazało rywalom kto będzie rządził w tym meczu. Widać, że Francuzi byli zdeterminowani, by skończyć walkę wynikiem 2-0. Ich ulubiona mapa, była dla nich bardzo przychylna. Pierwsze rundy uciekały formacji Gambit Gaming przed oczami. Nie wiedzieli z jak poradzić sobie z agresywną grą terrorystów, którzy czuli się w tym miejscu naprawdę dobrze (5-0). Z pierwszego punktu zawodnicy Gambit mogli cieszyć się dopiero podczas ósmego starcia. Doskonale wiemy, że Ci zawodnicy wiedzą jak powrócić do gry nawet przy najgorszym i teoretycznie skreślającym wyniku. EnVyUs musiało być czujne i nie pozwolić na odebranie sobie przewagi, która pchała ich w ramiona zwycięstwa. To było widać, że każda stracona runda odbierała Francuzom odrobinę pewności siebie. Tym razem jednak nie lekceważyli rywali. Powolna egzekucja doprowadziła do tego, że Gambit Gaming traciło środki na koncie. Pierwsza połowa zakończyła się pozytywnym rezultatem dla francuskiego składu (12-3).

Runda pistoletowa po zmianie stron trafiła na konto zawodników Gambit Gaming, którzy jednocześnie dostali szansę na ponownie odbicie się od dna. Z początku radzili sobie naprawdę dobrze, widać było zryw do walki oraz chęć ponownej dominacji na mapie (12-6). EnVyUs starało się do tego nie doprowadzić. Kiedy już zdobywali przewagę liczebną, nagle coś przestało wychodzić. Przed kolejną porażką uratował Francuzów zawodnik Vincent „Happy” Cervoni Schopenhauer, który zdobył aż trzy zabójstwa na przestrzeni kilku sekund. Los uśmiechnął się w stronę EnVyUs. Do samego końca tej mapy czuli, że mają wystarczająco dużo siły, by zakończyć mecz eliminacyjny. Gambit Gaming musiało poradzić sobie z porażką. De_cache kończy się wspaniałym wynikiem 16-7. Francuzi mogą świętować zwycięstwo.