EnVyUs na mapie de_cobblestone w pierwszej części radziło sobie doskonale. Zmiana stron sprawiła im wiele trudności, jednak ostatecznie to Francuzi sięgnęli po wyczekiwane zwycięstwo. Walka kończy się wynikiem 16-14.

• de_cobblestone

Mecz eliminacyjny grupy A pomiędzy Gambit Gaming a EnVyUs rozpoczął się na mapie de_cobblestone. Francuska formacja zgarnęła pierwszą rundę pistoletową na swoje konto. Gambit Gaming w tej sytuacji postanowiło zaryzykować i zagrać „force buy”, jednak mimo to, starcie nie poszło po ich myśli. W międzyczasie drużyna EnVyUs na spokojnie zdobyła potrzebną przewagę, by wzbudzić u rywali poczucie zagrożenia. Skład Gambit Gaming swój pierwszy punkt obronili podczas starcia „full buy”, lecz na tym skończyło się ich szczęście (4-1). Francuzi z impetem ruszyli po wygraną połowę spotkania i nie zamierzali zatrzymać się ani na chwilę. Ich rywale mieli bardzo duże kłopoty. Jako antyterroryści nie radzili sobie z doskonałą grą atakujących terrorystów i wciąż brakowało im pieniędzy oraz wiary w wygraną. To z każdą kolejną rundę podcinało im skutecznie skrzydła (11-2). Przewaga punktowa robiła się nie do zniwelowania. Mapa, która została wybrana przez zespół Gambit Gaming była o wiele bardziej przychylna dla Francuzów. Myślę, że nie tak gracze wyobrażali sobie te spotkanie. Finalnie pierwsza połowa kończy się wynikiem 13-2.

Kolejna pistoletówka uśmiecha się w kierunku formacji Team EnVyUs. To musiało oznaczać koniec. Gambit Gaming rozpoczęło drugą część meczu z brakiem pieniędzy na swoim koncie, a tym samym brakiem potrzebnego ekwipunku. Fatalny wynik dawał się we znaki. Gambit z minuty na minutę tracili wiarę we własne możliwości oraz umiejętności, które gdzieś zostały zaćmione doskonałą formą francuskiego składu. Mimo wszystko, postanowili jeszcze próbować. Podczas rundy „force buy” rozgromili zawodników z Francji i tym razem to oni pozbawili przeciwników środków na koncie (14-3). W pewnym momencie Gambit Gaming zaczęło się rozkręcać i pomału odbierali Francuzom utracone wcześniej punkty. Teraz wszystko było możliwe. Drużyna, która przed chwilą przegrywała 13-2 zacięcie walczyła o comeback (15-10). O wiele lepiej radzili sobie po zmianie stron, pokazując, że naprawdę potrafią strzelać i walczyć. EnVyUs niestety musiało pogodzić się z wyższością Gambit Gaming jako terrorystów. Finalnie to Francuzi postanowili zakończyć mapę na swoją korzyść. Po emocjonującym spotkaniu de_cobblestone kończy się rezultatem 16-14.