Czas ujawnić wszystkie zespoły, jakie powalczą podczas DreamHack  ZOWIE Open Austin. Wśród nich znalazły się między innymi: Luminosity Gaming oraz Tempo Storm. Pierwsze mecze rozpoczną się już 6 maja.

Na samym początku w turniej udział wziąć miały także drużyny europejskie, jednak ze względu na ich napięty grafik, zdecydowano się na zwrócenie się ku amerykańskim formacjom. Ostatecznie, trzy wolne miejsca zajmą: NRG, Tempo Storm oraz Splyce. Pozostali znaleźli się na liście uczestników dzięki specjalnym kwalifikacjom oraz bezpośrednim zaproszeniom do Texasu.

Powróćmy teraz do formatu w jakim rozegrają się nadchodzące mecze. W fazie grupowej spotkamy się drabinką podwójnej eliminacji oraz systemem zarówno best-of-one jak i best-of-three. Dwie najlepsze drużyny z każdej grupy przejdą do fazy playoff, gdzie natomiast zobaczymy już walkę tylko w trybie best-of-three. DreamHack ZOWIE Open Austin przewiduje pulę nagród równą 100,000 $. Okazję do kibicowania będziemy mieli przez trzy dni (6-8 maja).

Lista uczestników:

Brazil Luminosity Gaming
Brazil Tempo Storm
United States CLG
United States Selfless
United States Splyce
United States Liquid
United States Cloud9
United States NRG