Drugi dzień DreamHack Open Atlanta zakończył etap grupowy. Przed nami faza pucharowa, gdzie do Ghost i compLexity dołączyły Luminosity oraz Vitality.

Sobotnie zmagania w Atlancie rozpoczęły się od meczów eliminacyjnych w obu grupach. Dzień otworzyły Envy i Luminosity, czyli drużyny, które do końca walczył między sobą o utrzymanie w amerykańskiej ESL Pro League. Tam brazylijska formacja musiała pogodzić się ze spadkiem, jednak na turnieju offline okazała się lepsza od rywala. Na pochwałę szczególnie zasługują jej pierwsze połowy – na dwóch mapach HEN1 i spółka osiągali tam prowadzenie 10:5. Szybko zapewniali sobie też mnóstwo rund meczowych, co zarówno na Dust 2, jak i na Mirage'u potrafili wykorzystać, wygrywając 2:0.

O utrzymanie w turnieju walczyło również Vitality, dla którego były to pierwsze rozgrywki lanowe. Francuzi mierzyli się z osłabionym Fragsters. Pod nieobecność Bubskiego Duńczykom pomagał HS. Ekipa Happy'ego powtórzyła wyczyn Brazylijczyków, osiągając rezultat 10:5 w pierwszych połowach obu map. Później spokojnie dokończyli starcia, nie pozwalając przeciwnikowi pomyśleć o powrocie.

Spotkania decydujące o wyjściu z grup także były dość jednostronne. Najpierw Luminosity łatwo poradziło sobie z eUnited. Skład steela stracił na dwóch lokacjach tylko dziewięć punktów. Nieco ciekawiej wyglądała potyczka Rogue z Vitality. Na Nuke'u Francuzi prowadzili 9:6 po stronie atakującej i dopiero po przerwie całkowicie zdominowali wroga, nie przegrywając żadnej rundy. Amerykański zespół dowodzony przez MSLa próbował odbić się na Overpassie i początkowo szło mu świetnie, bowiem do przerwy prowadził 10:5. Niespodziewanie, druga połowa była powtórką z pierwszej mapy – ZywOo wraz z kolegami zdecydowanie przejęli inicjatywę i po bezbłędnej grze w defensywie zwyciężyli 16:10.

Komplet wyników drugiego dnia DH Open Atlanta:

• United States Envy 0:2 Brazil Luminosity
  • France Vitality 2:0 Denmark Fragsters
  • United States eUnited 0:2 Brazil Luminosity
  • United States Rogue 0:2 France Vitality

Przed nami ostatni dzień rywalizacji w Atlancie. Najpierw zobaczymy dwa półfinały, po czym na 23:00 zaplanowany jest start wielkiego finału. Oto harmonogram:

• 16:00 – Canada Ghost vs Brazil Luminosity
  • 19:00 – United States compLexity vs France Vitality
  • 23:00 – wielki finał