DreamHack ujawnił trzy drużyny zaproszone na nadchodzący turniej w Atlancie. Wśród nich są same zespoły występujące na co dzień w Ameryce Północnej – Rogue, compLexity oraz Luminosity.

CompLexity było pierwszą formacją, której zaproszenie ogłoszono. Skład Petera „stanislawa” Jarguza zajął właśnie czwarte miejsce na cs_summit 3. W Atlancie spróbuje poprawić ten rezultat, ponieważ takie lokaty z pewnością nie zadowalają legend Majora. Na liście uczestników znajduje się również Rogue. Dla zespołu będzie to lanowy debiut z Mathiasem „MSL” Lauridsenem. Póki co, walczył on tylko w internetowych kwalifikacjach i rozgrywkach, lecz jeszcze ani razu nie sięgnął po komplet punktów w dwumeczach ESL Pro League oraz ECS. Ponadto, nie awansował na DreamHack Open Winter, przegrywając z Bravado w półfinale turnieju eliminacyjnego.

W Atlancie zobaczymy również Luminosity, które już dzisiaj rozpocznie walkę na IEM Chicago. Brazylijczycy będą mieli świetną okazję na poprawę swojej gry, ponieważ ich występy w internecie pozostawiają wiele do życzenia. W dwóch najbardziej prestiżowych ligach zajmują obecnie przedostatnie miejsca.

DreamHack Open Atlanta odbędzie się w dniach od 16 do 18 listopada. Osiem drużyn tradycyjnie powalczy o pulę nagród w wysokości stu tysięcy dolarów. Lista uczestników prezentuje się teraz następująco:

  • France Vitality
  • United States eUnited
  • United States compLexity
  • United States Rogue
  • Brazil Luminosity