Drużyna devils.one rozpocznie dziś swoje zmagania w jednej z najbardziej prestiżowych lig na scenie CS:GO – ESL Pro League.

Droga Diabłów do ESL Pro League była dość wyboista. Podopieczni Mariusza „loorda” Cybulskiego zajęli trzecie miejsce w 29. sezonie ESEA Premier Division, po tym jak w fazie pucharowej przegrali z Virtus.pro oraz po wyrównanym pojedynku o trzecie miejsce wygrali z Epsilon. To zapewniło im awans do relegacji 8. sezonu ESL Pro League, gdzie oprócz nich pojawili się jeszcze wcześniej wspomniani Virtusi oraz AGO Esports. Jednak to właśnie skład Wiktora „TaZa” Wojtasa zapewnił sobie awans do Pro Ligi, rewanżując się Virtus.pro.

Dziś devils.one wystąpi w Leicesterze i rozegra swoje pierwsze spotkanie w Pro Lidze. Nowy format rozgrywek  sprawił, że wszystkie mecze rozgrywane są w studiu brytyjskiego ESL , gdzie drużyny wewnątrz czterech grup, rywalizują na zasadzie „każdy z każdym”. Diabły trafiły na dość trudnych przeciwników, lecz jak stwierdził sam Wiktor „TaZ” Wojtas, są w ich zasięgu. Polacy aby utrzymać się w grze i awansować przynajmniej do drugiego etapu fazy grupowej muszą uniknąć ostatniego miejsca w swoim koszyku.

Oto jak prezentuje się harmonogram meczów devils.one w EPL:

  • 16 kwietnia – 18:15 – Poland devils.one vs European Union FaZe Clan
  • 17 kwietnia – 22:00 – Poland devils.one vs Sweden Ninjas in Pyjamas
  • 18 kwietnia – 22:00 – Poland devils.one vs Denmark Heroic

Oficjalny stream znajduje się pod tym adresem, zaś transmisja z polskim komentarzem jest do znalezienia tutaj.