Profesjonalni zawodnicy coraz głośniej mówią o zbyt dużej sile karabinu SG553, podobnie jak wcześniej robiono to z AUG.

Rok 2019 to z pewnością okres zmian mety pod względem używanych broni. Przez delikatne obniżenie ceny, profesjonaliści przekonali się do karabinów z lunetą, które po odrobinie treningu okazały się zdecydowanie lepsze od „emek”. Jak wszyscy z pewnością dobrze pamiętają jako pierwszy w łaski wkupił się AUG, który stał się pierwszym wyborem antyterrorystów, a często przekładany był ponad AK-47. Wtedy mało kto myślał o używaniu SG553, który ma nietypowy spray-pattern różniący się od reszty karabinów.

Jednak po pewnym czasie Valve dostrzegł niezbalansowanie AUG-a i delikatnie go osłabił, przez co sytuacja na mapach Counter-Strike'a wróciła do „normy”. Jednak teraz profesjonaliści przekonali się do SG553, który w sprawnych rękach jest nie tylko lepszy od „kałacha” ale otwiera szereg nowych możliwości.

Dowodem na popularność tej broni jest trwający obecnie turniej StarSeries i-League Season 8, który dziś rano wszedł w fazę pucharową. Według statystyk SG553 jest najczęściej używanym karabinem, z którego padło ponad 23% fragów. Dopiero później są obydwie M-ki – 21% i  – 20%. Całą tą sytuację skomentował snajper Astralis – Nicolai „dev1ce” Reedtz, który na swoim Instagramie napisał:

„Za mną ciężka noc, męczyłem się z AWP przeciwko tym kriegom (SG553). Nie jestem pewny, czy jest sens kupować tak często AWP w takiej sytuacji.”

Reedtz nie jest odosobniony w tej opinii. Coraz więcej profesjonalnych zawodników podziela jego zdanie i głośno o tym informuje reprezentantów firmy Valve. Najprawdopodobniej w niedalekiej przyszłości SG553 zostanie dość mocno osłabione, gdyż jak wszyscy wiemy, społeczność Counter-Strike'a bardzo nie lubi zmian i woli pozostać przy charakterystycznych pojedynkach AK-47 kontra M4.