Nicolai „dev1ce” Reedtz nadal nie jest gotowy, aby wrócić do rywalizacji w barwach Ninjas in Pyjamas. Wspomniana formacja w swoim pierwszym turnieju w 2022 wystąpi z członkiem akademii.

Ostatnim turniejem w minionym sezonie, podczas którego obserwowaliśmy w akcji Nicolaia „dev1ce” Reedtza był IEM Winter. Duńczyk nie dokończył jednak wspomnianych rozgrywek z drużyną. Przez problemy zdrowotne odpuścił dalszą rywalizację po wygranym ćwierćfinale przeciwko GODSENT. Do półfinału NiP przystąpiło już ze zmiennikiem, którym został członek Young Ninjas – Love „phzy” Smidebrant. Razem z 19-letnim AWP-erem zespół pokonał G2 i awansował do Wielkiego Finału, w którym co prawda przegrał z Vitality, ale i tak mógł być całkiem zadowolony ze srebrnego medalu.

Ninjas in Pyjamas mając phzy'ego na pokładzie wzięło jeszcze udział w BLAST Premier World Final, choć akurat z tymi zmaganiami pożegnało się dość szybko – po dwóch porażkach. Następnie cała dywizja udała się na przerwę zimową. Gdy zawodnicy odpoczywali nie brakowało oczywiście różnych doniesień. Jedne z nich dotknęły dev1ce'a, którego łączono z odświeżonym Astralis, natomiast czterokrotny mistrz Majora szybko zdementował plotki wydając specjalnie oświadczenie, w którym poruszył także powód jego nieobecności.

Przekazał, że jego zdrowie psychiczne pogorszyło się z powodów prywatnych, jak i presji związanej z profesjonalnym graniem, ale pracuje nad tym, żeby wrócić. Dziś okazało się, że Nicolai potrzebuje więcej czasu i nie będzie gotowy na pierwszą potyczkę NiP w 2022 roku. 1pv.fr przy współpracy z Dexerto zakomunikowało, że w BLAST Premier Spring Groups zespół Hampusa „hampus” Posera będzie dalej korzystał z pomocy phzy'ego. Portal poinformował też, że organizacja rozważa krótkoterminową umowę z byłym reprezentantem fnatic – Jackiem „Jackinho” Strömem Mattssonem oraz uzyskał komentarz od klubu, który potwierdził, że Reedtz wciąż się regeneruje i w BLAŚCIE zastąpi go Smidebrant, a Jackinho jak na razie zajmie się wsparciem Young Ninjas Malta Vibes Knockout.