AGO zagra w 15. sezonie ESL Pro League. W finale ESEA Premier Jastrzębie ponownie okazały się lepsze od swoich rodaków z Anonymo.

Spotkanie finałowe x-kom AGO rozpoczynało z mapą przewagi ze względu na fakt, że Jastrzębie awansowały do niego z drabinki wygranych.  Pierwszy bezpośredni pojedynek na serwerze był bardzo wyrównany. Do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była dogrywka, w której lepsi okazali się mhL i spółka. Zespół miNiRoXa miał już prawdziwą autostradę ku ESL Pro League. Na Nuke’u tempo również określali niedoszli mistrzowie Polski, którzy po pierwszej połowie prowadzili aż 10 do 5. Po zmianie stron formacja kRaSnaLa kontynuowała swoją dominację i pozwoliła wygrać swoim rywalom tylko jedną rundę, szybko zamykając finał.

To oznacza, że to właśnie Jastrzębie będą reprezentowały nasz kraj w 15. sezonie ESL Pro League. Anonymo natomiast powalczy w fazie Conference, a więc także będzie miała szansę rywalizować z europejską czołówką Counter-Strike’a. Play-offy ESEA Premier dla nowych nabytków AGO były naprawdę świetne. mhL rozgrywki zakończył ze średnim ratingiem 1,33 na mapę, co jest najlepszym wynikiem na turnieju.  Równie świetnie zaprezentował się kRaSnaL, który osiągnął średni rating 2.0 na poziomie 1,26.

15. sezon ESL Pro League rozpocząć się ma dopiero 9 maja. Miejmy nadzieję, że do tego czasu ujrzymy polski zespół na niejednym wydarzeniu najwyższej rangi.

AGO 3:0 Anonymo

  • 0:1

  • Dust2 – 19:17

  • Nuke – 16:6