Potwierdziły się niedawne pogłoski – Denis „denis” Howell został odsunięty od podstawowego składu Sprout i wylądował na ławce rezerwowych. Niemiec „poszuka świeżego startu”.

Decyzja o przesunięciu denisa na ławkę na prosty powód – zespół w ostatnim czasie osiągał bardzo słabe wyniki i spadł nawet z ESEA Premier do ESEA Advanced. Organizacja zdecydowała się na poważne kroki i tym samym doszło do pierwszych zmian w składzie od 6 stycznia, kiedy to do drużyny dołączyli kressy i slaxz-.

Jaki będzie przyszły kierunek budowy składu Sprout? W raporcie HLTV dowiedzieliśmy się, że organizacja postanowiła wrócić do międzynarodowego rosteru, czy jest to prawdą, zapewne przekonamy się w najbliższych dniach. Jedno jest pewne – w pełni niemiecki skład miał pół roku na rozwój, a ostatecznie zawiódł oczekiwania zarządu.

Kariera denisa jest bardzo mocno związana ze Sprout. Zawodnik dwukrotnie występował pod czarno-zielonymi barwami, pierwszy raz w okresie grudzień 2017 – maj 2019. Następnie wrócił do organizacji we wrześniu 2019 i pozostawał w niej do teraz. Druga przygoda ze Sprout była jednak zdecydowanie mniej owocna, a denis często był tym słabym punktem drużyny. Decyzja o zmianie, w świetle ostatnich wyników, wydaje się w pełni zrozumiała.

Obecnie skład Sprout prezentuje się następująco:

  • Germany Timo „⁠Spiidi⁠” Richter
  • Germany Josef „⁠faveN⁠” Baumann
  • Germany Marko „⁠kressy⁠” Đorđević
  • Germany Fritz „⁠slaxz-⁠” Dietrich
  • Germany Niclas „⁠enkay J⁠” Krumhorn (trener)
  • Germany Denis „⁠denis⁠” Howell (ławka rezerwowych)