Przyszedł czas wyłonić ostatni zespół CS:GO, który zajmie miejsce w ćwierćfinałach turnieju GEFORCE CUP, którego dalsze etapy odbędą się na ESPORT NOW 2016. Dziś mogliśmy oglądać półfinały i finały eliminacji.

Dwieście czterdzieści osiem drużyn zapisało się do ostatniego turnieju kwalifikacyjnego, a z nich tylko jedna będzie mogła wystartować w ćwierćfinałach, a może nawet i półfinałach we Wrocławiu w dniach 28-29 maja.

W półfinałach eliminacji, w szranki stanęli:

  • G-Loud Gaming 16:6 123 KLAN DRZEWO
  • -szefostwo- 3:16 DEEZ NUTS

Po nich przyszedł czas na ostateczne starcie między G-Loud Gaming i DEEZ NUTS w pojedynku BO3, czyli do dwóch wygranych map. Mecz przebiegał następująco:

  • de_dust2 (G-Loud Gaming 12:16 DEEZ NUTS)

G-Loud zaczynając po stronie terrorystów wygrali pistoletówkę. Skorzystali z przewagi ekwipunku dzięki czemu doprowadzili do wyniku 3:0. Jednak DEEZ NUTS odpowiedzieli niemalże od razu, na swoim pierwszym fullu. Kolejny punkt na wynik 3:2 zapewnił swojemu zespołowi oscar, który zdobył trzy zabójstwa i utorował drogę do BS-a B. Później jrz odbił bombsite B zdobywając aż 3 fragi, przez co G-Loud Gaming zostali zmuszeni do grania eco, po którym zobaczyliśmy remis 4:4. Pierwsza połowa do końca była bardzo wyrównana, a zespoły grały runda za rundę. Przed zmianą stron widniał wynik 8:7 dla G-Loud Gaming.

To właśnie oni zgarnęli drugą pistoletówkę, powiększając swoją przewagę o kolejne trzy punkty. Jednak DEEZ NUTS zachowali zimną krew i doprowadzili do remisu 11:11, a zaraz potem do prowadzenia 11:13. Wtedy ich przeciwnicy zdecydowali się na przerwę taktyczną. Nie przyniosła ona pożądanych skutków i terroryści zaczęli kroczyć ku wygranej. Mimo dwóch przegranych pistoletówek DEEZ NUTS okazali się lepsi na pierwszej mapie i zwyciężyli wynikiem 12:16.

  • de_mirage (G-Loud Gaming 11:16 DEEZ NUTS)

DEEZ NUTS zaczęli dominację już od pistoletówki. Bez problemu zgarnęli 2 kolejne rundy, a następnie fulla przeciwników. G-Loud Gaming było bezradne wchodząc na BS-y, ponieważ ich przeciwnicy mieli bezbłędną obronę. Punkt na przełamanie zdobyli na wynik 1:9. Zgarnęli jeszcze tylko jedną rundę w pierwszej połowie, więc na półmetku DEEZ NUTS prowadzili 2:13.

Jednak po zmianie stron pistoletówka wpadła na konto G-Loud Gaming. Okazali się lepsi również w pierwszym fullu swoich przeciwników, gdzie oscar zdobył 3 fragi broniąc BS-a B. Ich gra po stronie CT wyglądała o wiele lepiej niż w poprzedniej połowie. Dopiero po sześciu punktach zdobytych przez G-Loud, DEEZ NUTS się przełamali doprowadzając do wyniku 14:8. Jarosz zdobywając dwa zabójstwa na środku (14:11) utorował swojemu zespołowi do 15 rundy i zaraz potem do zwycięstwa całego meczu.

  • Losowanie par ćwierćfinałowych

Po finale Patryk „easy” Dzięcioł oraz Paweł „saju” Pawelczak przeprowadzili losowanie par ćwierćfinałowych. Wśród zaproszonych zespołów znaleźli się Lounge Gaming, noMERCY, Team AGG i Pride Gaming. Do nich zostali losowo przypisane zespoły wyłonione spośród kwalifikacji, czyli Wasps e-Sport, PGT Gaming, Team inetkoxtv, DEEZ NUTS. Pary prezentują się następująco:

  1. Lounge Gaming vs. DEEZ NUTS
  2. noMERCY vs. Team RedBloods (ex-PGT Gaming)
  3. Team AGG vs. ex-Wasps e-Sport
  4. Pride Gaming vs. Team inetkoxtv

Pierwsze ćwierćfinały odbędą się już w poniedziałek o godzinie 18:00, a oglądać je będzie można na kanale twitch.tv/nvidia_pl.