Czy darmowy Counter-Strike pozwala na grę sieciową czy tylko offline? Jak teraz działa system Prime? Jak darmowa gra wpłynie na mnie? Postaramy się odpowiedzieć na te pytania.

  • Na co pozwala darmowa wersja Counter-Strike: Global Offensive?

CS:GO, który jest teraz dostępny za darmo, daje dostęp do wszystkich funkcji. Nowi gracze dostają dostęp do wszystkich trybów gry, matchmakingów i limitowaną ilość „dropów”.

  • Czym jest Status Prime i jak go zdobyć?

Status Prime jest ulepszeniem dostępnym dla wszystkich graczy CS:GO. Jeżeli posiadasz Status Prime jesteś dobierany do meczów z innymi posiadaczami tego statusu. Posiadacze Prime są uprawnieni do zdobywania ekskluzywnych pamiątek, przedmiotów oraz skrzynek.

Są dwa sposoby aby ulepszyć swoje konto do statusu Prime. Jednym z nich jest osiągnięcie 21 poziomu w grze oraz połączenie konta steam z numerem telefonu. Drugim jest kupienie statusu za 56,99 zł w sklepie steam.

  • Wcześniej już posiadałem Status Prime. Jak darmowy CS:GO wpływa na mnie?

Dotychczasowe odczucia ze Statusem Prime nie powinny się zmienić. Wciąż będziesz grać wyłącznie z innymi posiadaczami Prime oraz będziesz otrzymywać przedmioty z gry, niektóre będą na wyłączność posiadaczy Prime.

Dodatkowo wyłącznie posiadacze Statusu Prime mogą zdobyć całkowicie nową skórkę MP5-SD | Lab Rats, dostępną do 9 stycznia. Jeśli posiadałeś grę przez ponad 5 lat przed aktualizacją Danger Zone dostałeś odznakę lojalności.

  • Wcześniej kupiłem CS:GO, lecz nie aktywowałem Statusu Prime. Jak darmowy CS:GO wpływa na mnie?

Wszyscy, którzy posiadali grę przed wczorajszą aktualizacją otrzymali Status Prime. Nawet jeśli wcześniej nie połączyli numeru telefonu ze steamem, to posiadają Prime.