To koniec. Damian „daps” Steele oficjalnie zakomunikował, że przestał być reprezentantem Gen.G i szuka nowych wyzwań.

Steele trafił pod banderę wspomnianej wyżej organizacji w grudniu 2019 roku. Od tamtej pory tylko raz miał okazję razem ze swoją formacją wystąpić na LAN-ie. Mowa o DreamHack Open Anaheim 2020, na którym poprowadził drużynę do zwycięstwa osiągając w fazie grupowej bilans 2/0 i pokonując w play-offach North oraz FURIE nie tracąc mapy.

Niestety przez trwającą do dziś pandemię koronawirusa, daps i spółka nie mieli więcej okazji, aby zaprezentować siłę w rozgrywkach offline. Pozostało im, tak jak reszcie sceny, skupić się na zmaganiach w sieci, które wychodziły im różnie. Raz było średnio, jak np. w ramach FLASHPOINT 1, po którym musieli się zadowolić 5/6 miejscem, a raz świetnie, jak podczas ESL One: Road to Rio, na którym okazali się być najmocniejszą ekipą.

Koniec końców Gen.G dotarło do momentu, w którym Damian postanowił zrezygnować z bycia częścią głównego składu. Jednym z powodów była odmienna wizja przyszłości zespołu. Kanadyjski lider chciał wprowadzić parę zmian w grze i poza nią, na które reszta zawodników nie chciała się zgodzić. Do tego nie czuł się komfortowo rywalizując jedynie online i mając ograniczone możliwości treningów.

Dziś daps jest już wolnym agentem, który czeka na nowe oferty. Jak sam napisał – chciałby pozostać profesjonalnym graczem, ale nie wyklucza możliwości działania w esporcie w innej roli. Zapewne w najbliższych tygodniach, gdy spłyną do niego oferty i ostatecznie wybierze jedną z nich, dowiemy się, jakie będą jego dalsze losy.

Gen.G na ten moment nie ogłosiło jeszcze, kto wypełni lukę w dywizji CS:GO, ale ostatnio w starciu z 100 Thieves ESL Pro League S12 pomógł im Danny „cxzi” Strzelczyk i wygrali 2:0. Według HLTV w najbliższym meczu przeciwko FURII, który odbędzie się dziś o 21:00, także zagra Danny.

Aktualnie w grono oficjalnie reprezentujące Gen.G wygląda tak:

  • United States Kenneth „⁠koosta⁠” Suen
  • United States Sam „⁠s0m⁠” Oh
  • United States Timothy „⁠autimatic⁠” Ta
  • Indonesia Hansel „⁠BnTeT⁠” Ferdinand
  • Australia Chris „⁠Elmapuddy⁠” Tebbit – trener