Wraz z dzisiejszą aktualizacją, dodano nowy system, mający na celu polepszenie doboru graczy w grach rankingowych. Przede wszystkim chodzi o sprawniejsze dobieranie zawodników oraz lepsze odizolowanie oszustów.

Po dość długim czasie istnienia systemu PRIME, Valve wprowadza nowe rozwiązanie nazwane Współczynnikiem Zaufania. Podobno bierze on pod uwagę więcej współczynników niż swój poprzednik, dzięki czemu działa celniej. Ma się on opierać na m.in. obserwacji zachowania konta danego gracza, to jak często jest zgłaszany za oszustwa, czasie spędzonym w grze oraz całym koncie Steam. Twórcy CS:GO podali też kilka odpowiedzi, które pewnie już teraz nurtują graczy.

Co jest są brane pod uwagę we Współczynniku Zaufania?

Nie ma stworzonej jednej, sztywnej listy. Nie chcemy aby graczej martwili się o to co robią w grze, czy innych grach na steam. Dodatkowo, przez to że wciąż aktualizujemy ten system, jakakolwiek lista szybko by się przedawniała.

Czy mogę zobaczyć swój Współczynnik Zaufania?

Nie planujemy tego – celem jest zapewnienie najlepszego dobierania graczy w rozgrywkach rankingowych, bez żadnych obaw, że musisz coś poprawiać. Co ciekawe, w wielu przypadkach znanie swojego współczynnika byłoby niepomocne – staramy się dobierać podobnych do siebie graczy, z tym że oprócz rangi będziemy brali pod uwagę inne aspekty – czas spędzony w grze tego dnia, region, mapy na których grasz itd.

Co mogę zrobić by polepszyć mój Współczynnik Zaufania?

Wszystko co możesz zrobić, to po prostu być dobrym członkiem społeczności CS:GO oraz Steam. Wciąż pracujemy nad Współczynnikiem Zaufania i jego usprawnianiem, lecz chcemy aby jedynym sposobem na polepszenie współczynnika było po prostu granie w CS:GO oraz inne gry Steam zgodnie z zasadami. Im więcej grasz, tym więcej informacji posiada system i lepiej dobiera przeciwników.

Miałem status Prime. Czy to wpłynęło na mój współczynnik?

Tak! Numer telefonu oraz obecnie zdobyta ranga miały swój wkład na określenie Trust Factor. Jeżeli byłeś członkiem Prime, to odniosłeś dzięki temu korzyści. Jeżeli wcześniej nie połączyłeś konta z numerem telefonu – powinieneś to zrobić.

Jestem nowym graczem. Czy mój Współczynnik Zaufania będzie niski?

Niekoniecznie. Trust Factor opiera się również na innych grach na platformie Steam, w tym CS:GO. Jeżeli jesteś dobrym członkiem społeczności Steam, możesz mieć wysoki Współczynnik Zaufania.

Skąd wiecie, że ten system jest lepszy od poprzedniego?

Oprócz odzewu ze strony graczy, ocenialiśmy Prime poprzez sprawdzanie jak gracze oddziaływają na siebie. Obiektywnie możemy stwierdzić, że Prime było skuteczne tak długo jak ludzie przestrzegali zasad i wyrzucali/zgłaszali oszustów w swoich meczach (było to dobrym miernikiem udanego meczu). To też zostanie wprowadzone do Współczynnika Zaufania.

Zauważyłem, że mam niski Współczynnik Zaufania przez to jak wyglądają moje mecze. Co mogę z tym zrobić?

Skontaktuj się z nami poprzez CSGOTeamFeedback @ http://valvesoftware.com w temacie wiadomości wpisując „Trust Factor Feedback”. Opisz swoje doświadczenia oraz załącz Steam ID.

Zauważyłem, że mój kolega ma niski Współczynnik Zaufania, ponieważ jakość rozgrywki spada gdy gram z nim. Co mogę zrobić?

To co powyżej, skontaktuj się z nami. Uważaj z kim grasz, system będzie dobierał przeciwników według najniższego Współczynnika Zaufania z poczekalni.