Tuscan, czyli jedna z najpopularniejszych map Counter Strike'a 1.6 nigdy nie miała okazji pojawić się na oficjalnych serwerach CS:GO. Wydaje się jednak, że jesteśmy coraz bliżej momentu, gdy ta legendarna lokacja będzie dostępna we flagowej strzelance Valve – twórcy zaprezentowali społeczności trailer mapy.

We wrześniu ubiegłego roku pojawiły się pierwsze informacje na temat trwających prac nad de_tuscan. Twórcy, czyli brute i catfood, przez ostatnie kilka miesięcy pracowali nad lokacją na podstawie wskazówek od profesjonalnych graczy, którzy testowali odświeżoną lokację.

We wrześniu zobaczyliśmy zaledwie dwa screeny z mapy, dzisiaj jednak twórcy udostępnili społeczności trwające prawie 2 minuty wideo, na którym widzimy znaczną część odświeżonej lokacji. Ukazano na nim chociażby minimapę, respawny czy bombsite'y. Z resztą, zobaczcie sami:

Na końcu filmiku zawarto również informację, że zbliża się start zamkniętej bety mapy, do której zaproszono graczy profesjonalnych i amatorów, ale grających na wyższym poziomie. Ponadto lokacja będzie dostępna do grania na platformie FACEIT. Póki co nie wiemy, czy Valve ma w planach wprowadzić Tuscana na swoje oficjalne serwery.

Dlaczego jednak tak popularna mapa nigdy nie pojawiła się w świecie CS:GO? Stanowisko Valve było jasne – firma nie posiadała praw autorskich do mapy, więc nie mogła stworzyć remake'u. W 2018 twórca – Colin „brute” Volrath – przyznał jednak, że chętnie odda prawa do Tuscana. Widocznie Valve nie wykazało zainteresowania, lub ostatecznie nie dogadało się z brutem. Być może teraz, gdy prawowity twórca wziął się za remake, coś w tej materii ulegnie zmianie. Na razie musimy jednak wykazać cierpliwość.