10. miejsce nadal pozostaje w zasięgu Anonymo. Polacy jednak w pierwszej kolejności muszą pokonać Complexity, by mieć możliwość gry dalej w 3. sezonie FLASHPOINT. Dzisiaj zobaczymy w akcji także x-kom AGO.

  • European Union Complexity – Poland Anonymo

Apetyt coraz bardziej spada w wypadku Anonymo, bowiem dzisiaj mówimy już tylko o tym, by zająć maksymalnie 10. miejsce w rozgrywkach FLASHPOINT. Polacy wczoraj przegrali pierwszy mecz drabinki ze Sprout i w rezultacie sufit możliwości spadł o jedną lokatę z 9. na 10. Zajęcie jednak takiego miejsca nie będzie takie proste, bo najpierw trzeba będzie się rozprawić z Complexity. Juggernaut to obecnie 11. drużyna świata według rankingu HLTV, posiadająca w swoim składzie najlepszych graczy na świecie, mających bardzo duży potencjał. To obok NIP-u najpotężniejszy rywal, z jakim przyjdzie się Anonymo zmierzyć na FLASHPOINT. Bo nie oszukujmy się, że DBL PONEY czy Sprout to bardziej uznane marki. Complexity, mimo że jest kompletnie bez formy, to jest to nadal bardzo groźny przeciwnik.

Słaba dyspozycja blameFa i spółki to równocześnie szansa dla Anonymo. Europejczycy, jks i RUSH mają za sobą fatalną serię, w której wygrali tylko raz i ponieśli przy tym aż sześć porażek. Zespół jest z pewnością bardziej „do ugryzienia” niż miało to miejsce jeszcze kilka tygodni temu. Z resztą samo Anonymo coś o tym wie – w końcu obie drużyny spotkały się ze sobą miesiąc temu, wówczas Complexity wygrało 2:1. Dzisiaj podopieczni keity są również faworytami.

Przegrana oznacza koniec przygody z 3. sezonem FLASHPOINT i jednocześnie zajęcie 12. miejsca i zdobycie zaledwie 500 punktów RMR. Wygrana zaś to możliwość gry o 10. miejsce z przegranym meczu FunPlus Phoenix – Sprout. Taka pozycja zaś nagradzana jest 700 punktami RMR, które najprawdopodobniej mogą zapewnić drużynie awans na następny turniej kwalifikacyjny do Majora.

  • European Union Movistar Riders – Poland x-kom AGO

Dzisiaj wieczorem będziemy mogli obejrzeć również x-kom AGO. Jastrzębie podejmą Movistar Riders w ramach 37. sezonu ESEA Premier grupy B. Europejski kolektyw jest coraz bardziej pod ścianą, gdyż ma obecnie bilans 1-2 i zajmuje dopiero 6. miejsce w tabeli. Polacy zaś z bilansem 1-1 piastują 4. lokatę, a potencjalne zwycięstwo może ich wyciągnąć nawet na pozycję wicelidera. Jest więc o co grać. Zapowiada nam się bardzo wyrównany pojedynek.

Harmonogram spotkań:

*mecz Izako Boars – Anonymo w ESEA Premier został przełożony.