Osiem turniejów, cztery mistrzostwa i czwarte wyróżnienie MVP – oto historia występów Nicolai „device” Reedtz w zawodach Esports Championship Series.

Nicolai „device” Reedtz ponownie udowadnia, że jest jednym z najważniejszych filarów swojego zespołu. Dwudziestoczterolatek zdobywa piętnaste wyróżnienie MVP w swojej karierze, z czego cztery otrzymał po wygraniu turniejów od Esports Championship Series.

W miniony weekend Astralis podniosło puchar ósmego sezonu ECS, pokonując w finale Team Liquid. Wcześniej Duńczycy rozprawili się chociażby z Evil Geniusess, czy fnatic, a Nicolai „device” Reedtz błyszczał w każdym z tych spotkań. Przez cały turniej Reedtz zaledwie na dwóch mapach zaliczył rating poniżej „jedynki”, lecz w ogólnym rozrachunku zakończył turniej z wynikiem 1.27. Był on czwartym najlepszym graczem jeśli chodzi o zabójstwa otwierające rundę – zdobył ich aż 33. Cały występ przełożył się na 1.38 K/D ratio oraz średnie obrażenia na rundę w wysokości 82.6.

Tak jak wcześniej zostało wspomniane, jest to już piętnaste wyróżnienie na koncie device'a. Jest on najbardziej utytułowanym graczem CS:GO w historii, zaś najbliżej do niego zawodnicy Christopher „GeT_RiGhT” Alesund oraz Kenny „kennyS” Schrub – każdy z nich posiada na swoim koncie dziesięć MVP.