DreamHack Masters Winter 2020 Europe powoli dobiega końca. W rywalizacji pozostały cztery najlepsze zespoły – Astralis, FURIA, mousesports i GODSENT. Kto zagra w finale? Razem z forBET przygotowaliśmy dla was analizę tych spotkań.

forBET jest legalnym polski bukmacher posiadającym zakłady na wydarzenia esportowe, przeprowadziliśmy analizę dzisiejszych spotkań na DreamHack Masters Winter. forBET posiada w swojej ofercie szeroką gamę meczów esportowych. Kursy znajdujące się w tekście zostały zaczerpnięte z tego źródła.

European Union mousesports

*Kurs forBET:
1.45 : 2.78

Data rozpoczęcia
godz. 13:00, 05.12.2020

European Union GODSENT

Dzień rozpoczynamy od meczu mousesports z GODSENT. Faworytem w tym meczu są Myszy. Ekipa karrigana przeżywała w 2020 spory kryzys, przestała się liczyć w najważniejszych turniejach i spadła na odległe pozycje rankingu HLTV. DreamHack Masters to jednak zupełnie inna bajka, która dla ekipy karrigana nadal trwa. Zespół przeżywa w ostatnim czasie zwyżkę formy, jest niepokonany od sześciu meczów. Co ciekawe obie drużyny w ostatnich dniach grały ze sobą aż dwa razy – dwukrotnie górą były Myszy.

GODSENT oczywiście też jest w niezłej dyspozycji, a pokonanie magicznej trójki z Danii (Astralis, Heroic i North) robi wrażenie. Ekipa STYKO jest obecnie pretendentem do europejskiej czołówki, co jeszcze kilka miesięcy nie było tak oczywiste. Ewentualny finał takiego turnieju jak DreamHack byłby doskonałym oknem na świat dla GODSENT. Niemniej jednak pokonanie mousesports wydaje się mało prawdopodobnym scenariuszem. Kurs na karrigana i spółkę wynosi 1.45 i moim zdaniem warto zaryzykować stawiając na nich.

Brazil FURIA

*Kurs forBET:
1.08 : 6.70

Data rozpoczęcia
godz. 16:30; 05.12.2020

Denmark Astralis

Drugie spotkanie „z nazwy” wygląda na bardziej prestiżowe, mierzą się w końcu Astralis i FURIA, czyli absolutny top dwóch regionów – Europy i Ameryki. Pierwsze podejście Brazylijczyków do europejskiego CSa było bolesne – w końcu dwie porażki i szybkie odpadnięcie z BLAST Premier było dla najlepszej drużyny NA prawdziwym sprowadzeniem na ziemię. Od tamtego czasu arT i spółka sporo zmienili – co właśnie obserwujemy na DreamHack Masters Winter 2020. Póki co Brazylijczycy stracili tylko jedną mapę – w starciu z G2.

Astralis na DreamHacku również prezentuje się mocarnie, chociaż Duńczycy zaliczyli jedną wpadkę, czyli porażkę 1:2 z GODSENT. Po tamtym meczu nie ma już jednak śladu, a pokonanie 2:0 kolejno Liquid, G2 i Gambit to prawdziwy pokaz siły. Spotkanie z FURIĄ jest podwójnie ciekawe, bowiem obie ekipy od 1,5 roku nie grały ze sobą, tym bardziej wynik jest ciężki do przewidzenia. Szaleńczy styl Brazylijczyków kontra perfekcyjne przygotowanie Duńczyków – ta konfrontacja musi się skończyć fajerwerkami. Kto jednak ostatecznie trafi do finału? Osobiście stawiałbym na doświadczenie Astralis.

*kursy z godziny 09:01, 05.12.2020.