Dzwoni papuga, mówi, że musi się udać! Cztery polskie drużyny powalczą dziś o awans do zamkniętych kwalifikacji IEM Winter.

Do ćwierćfinału otwartych kwalifikacji IEM Winter awansowało osiem drużyn, cztery polskie. Każda z nich zmierzy się z zagranicznym rywalem. Miejmy więc nadzieje, że nie dojdzie do sytuacji, w której każda z nadwiślański ekip odpadnie z walki już po pierwszym meczu dzisiejszego dnia.

Najtrudniejsze zadanie czeka mix mynia i KEia, w którym znaleźli się jeszcze Killkapi, nawrot oraz ponczek. Zawodnicy Exalted Industries podejmą 20. w rankingu HLTV Entropiq. Wczoraj na oczach prawie 50. tysięcy ludzi u Gualesa na streamie formacja byłych zawodników Anonymo pokonała MIBR.  Łatwa potyczka nie czeka również PACT. Sobol i spółka zmierzą się z K23 i także nie będą w tym spotkaniu faworytem.

Na faworytów w swoich pojedynkach wyrasta natomiast Izako Boars i Wisła Kraków. Dziki dziś zmierzą się z BLUEjAYS, a Biała Gwiazda podejmie zespół z Ameryki Południowej  9z. Ekipa SZPERA wczoraj w świetnym stylu zatrzymała turecki superteam, wygrywając z XANTARESEM i spółką 19 do 15.

Do zamkniętych kwalifikacji IEM Winter 2021 awansują tylko dwie najlepsze ekipy, aby tego dokonać, zespół musi wygrać dwa najbliższe spotkania. Pierwsze w formacie BO1, a następnie BO3.

  • 18:00 – Entropiq vs Exalted Industries

  • 18:00 – 9z vs Wisła Kraków

  • 18:00 – BLUEjAYS vs Izako Boars

  • 18:00 – K23 vs PACT