Nowy sezon ESL Mistrzostw Polski wyłania się zza horyzontu, wcześniej jednak pora na etapy kwalifikacyjne. Do zamkniętej części organizatorzy zaprosili cztery drużyny. Osiem pozostałych miejsc należy do zwycięzców otwartych kwalifikacji.

ESL w zamkniętych kwalifikacjach przewidział łącznie aż dwanaście uczestników. Czwórce z nich otworzono furtkę na skróty i zaproszono bezpośrednio do tego etapu.

Najwyżej rozstawioną drużyną będzie Honoris – ekipa TaZa i NEO nie zalicza ostatnich tygodni do udanych. Być może na polskim podwórku drużyna będzie w stanie odbić się od dna.

Kolejnymi zaproszonymi zespołami są CLEANTmix, Łomża 0,0% Cyberwolves, czyli uczestnicy ostatniego sezonu ESL Mistrzostw Polski. Obie ekipy zajęły dwa ostatnie miejsca we wiosennej edycji, teraz mają szansę na rehabilitację, ale najpierw msuzą przejść przez zamknięte kwalifikacje.

Ostatnią zaproszoną drużyną jest Team Mefron, w którym gra m.in. MikiZAfryki. Zespół otrzymał zaproszenie dzięki wysokiej pozycji w rankingu polskich drużyn Cybersportu. Mefron zajmuje w owym rankingu ósmą lokatę.

Osiem wolnych slotów należy do zwycięzców dwóch otwartych turniejów kwalifikacyjnych, które rozpoczną się już 22 sierpnia i potrwają do 26 dnia tego samego miesiąca. Zamknięte kwalifikacje zaplanowano na 29-30 sierpnia. Ta część ma wyłonić cztery najlepsze ekipy, które awansują do ESL Mistrzostw Polski Jesień 2020. Pula nagród turnieju wynosi 50 tysięcy złotych.