Dziś przerwa w rozgrywkach w Szwecji, a my wraz z marką BLIK zastanawiamy się – kto na ten moment ma największe szanse na zgarnięcie lwiej części z $2.000.000?

Nim przejdziemy do przewidywań, przypomnimy Wam, że każdy widz polskiej transmisji PGL Major Stockholm 2021 może codziennie zgarnąć przyjemną kasę dzięki Przelewom na telefon BLIK. Marka przygotowała dla polskich fanów CS:GO specjalny konkurs, w którym do zgarnięcia będzie łącznie 12.000 złotych. W trakcie transmisji na ekranie pojawiać się będą części hasła, które trzeba będzie zebrać. Codziennie pierwsze dziesięć osób, które wyśle poprawny kod otrzyma Przelew na telefon BLIK o wartości 100 złotych. Szczegóły dostępne pod adresem www.blik.com/csgo.Faworyt wciąż pozostaje ten sam

Przed startem turnieju PGL Major Stockholm 2021 najczęściej stawiane w roli faworyta do podniesienia pucharu było oczywiście Natus Vincere. Rosyjska formacja udowodniła, że predykcje te są słuszne, ponieważ w Fazie Legend nie mieli sobie równych. W drodze do awansu pokonali nawet Ninjas in Pyjamas, które obecnie może się pochwalić drugą pozycją w światowym rankingu HLTV. Z pewnością był to przedwczesny finał, ale możemy być zadowoleni, że do starcia doszło na tak wczesnym etapie. dev1ce i spółka nie byli w stanie stawić oporu Rosjanom, co potwierdziło słowa Nikola “NiKo” Kovača, który w rozmowie z portalem HLTV powiedział: Wydaje mi się, że Na`Vi jest o krok przed wszystkimi, a jeśli chodzi o pozostałe drużyny, to żadna z nich nie prezentowała tak stabilnego poziomu od początku sezonu. Żaden zespół nie dokonał w tym roku tyle co Natus Vincere. Trudno się z tymi słowami nie zgodzić.

Czy sprawa jest już przesądzona?

Otóż nie. Pokaz siły Natus Vincere w Fazie Legend był naprawdę imponujący, ale to nie znaczy, że są nie do zatrzymania. Na liście uczestników znajduje się zespół, który w ciągu ostatnich miesięcy kilkukrotnie się z nimi mierzył i potrafił pokonać s1mple’a i spółkę – Gambit. Tylko w tym roku składy te spotkały się aż jedenaście razy, z czego aż ośmiokrotnie triumfowała drużyna spod czerwonej gwiazdy. Ewidentnie Hobbit i spółka znają sposób na pokonanie największego faworyta tego turnieju, ale jest jeden haczyk – muszą najpierw do niego awansować. 

Skąd wynika tak korzystny bilans Gambit, mimo że to Na`Vi jest faworytem? Obie ekipy wywodzą się z tego samego regionu i doskonale znają siebie nawzajem. Bardzo często spotykają się w zawodach regionalnych, co zmusza ich do głębszej wzajemnej analizy. Jednak Gambit wypada gorzej w starciach z ekipami z reszty świata, co możemy zobaczyć w historii ich meczów – porażka na Vitality, FaZe, Ninjas in Pyjamas czy G2 – to kwestia zaledwie ostatnich dwóch miesięcy, a są to ich potencjalni przeciwnicy w fazie pucharowej PGL Major Stockholm 2021. Oznacza to, że Hobbit i spółka mogą się potknąć w drodze do finału.

Oglądaj polską transmisję i przekonaj się sam

Wielki finał turnieju PGL Major Stockholm 2021 odbędzie się 7 listopada o godzinie 20:00. Wcześniej, bo już 4 listopada, rozpoczną się starcia ćwierćfinałowe. Wszystkie mecze można oglądać na kanale Piotra “izaka” Skowyrskiego w serwisie Twitch. Partnerem polskiej transmisji jest m.in. marka BLIK. W gronie komentatorskim, oprócz wspomnianego wcześniej Skowyrskiego, znajdą się m.in. Paweł “SAJU” Pawełczak, Łukasz “hermes” Pożyczek i Maciej “Morgen” Żuchowski.