Ponownie na europejskim turnieju RMR nie zobaczymy ani jednej w pełni polskiej drużyny. Jednak to nie oznacza, że nie będziemy mogli kibicować naszym rodakom.

Zakończyły się ostatnie kwalifikacje do europejskich turniejów RMR. Niestety polskie drużyny, mimo licznej prezencji w czwartym turnieju eliminacyjnym, nie zdołały wywalczyć sobie awansu. Najdalej w czwartych kwalifikacjach zaszli zawodnicy Illuminar Gaming, którzy w ćwierćfinałach nie poradzili sobie z Astralis i spadli do drabinki przegranych. Tam stanęli w szranki z ze sklejką Michała „MICHU” Müllera – BenchedHeroes. Mecz był wyjątkowo zacięty, wszak na przestrzeni dwóch map drużyny rozegrały aż 102 rundy, a szala zwycięstwa przechyliła się na stronę bohaterów ławki rezerwowej.

Oznacza to, że w nadchodzących europejskich turniejach RMR zobaczymy pięciu Polaków – Macieja „F1KA” Miklasa (OG), Filipa „tudsona” Tudeva (FANTASY), Michała „MICHU” Müllera (BenchedHeroes), Kamila „siuhy” Szkaradka (GamerLegion) oraz Pawła „Dychę” Dychę (ENCE).

Europejskie turnieje RMR odbędą się na początku października. Łącznie aż szesnaście drużyn wywalczy sobie awans do IEM Major Rio 2022 zaplanowanego na dni 31 października – 13 listopada. Jak sama nazwa wskazuje, mistrzostwa odbędą się w Rio de Janeiro jako pierwszy Major w Ameryce Południowej. Na dniach organizatorzy powinni poinformować o podziale zespołów na EU RMR A oraz EU RMR B i wtedy poznamy potencjalnych przeciwników Polaków.