Po ogłoszeniu zaproszonych drużyn, finały Funspark ULTI zapowiadają się naprawdę ciekawie. W rywalizacji wezmą udział m.in. Astralis, Gambit i fnatic!

Finały Funspark ULTI rozpoczną się już w przyszłym tygodniu, bo 18. stycznia. Pula nagród wspomnianych zmagań, które odbędą się w Europie przez Internet wynosi $250 000, więc uczestnicy będą mieli o co walczyć. Dziś organizatorzy przedstawili zaproszone do zawodów zespoły. Mowa o aktualnie 2. najlepszej ekipie na świecie – Gambit, próbującym rozkręcić się w nowym składzie Astralis, solidnym Entropiq i międzynarodowym fnatic, które na swoim koncie ma na ten moment dwa wygrane turnieje.

Podane formacje dołączyły do drużyn, które wcześniej zameldowały się na liście. Dywizje BIG Extra Salt pojawiły się na niej, gdyż są to mistrzowie i wicemistrzowie poprzednich finałów. K23 oraz ECSTATIC wkroczą do akcji dzięki pozycji w rankingu Funspark, którą wypracowali wynikami w trakcie minionych etapów wydarzenia.

Pierwsze spotkania w ramach Funspark ULTI Finals prezentują się następująco:

Wtorek, 18. stycznia: 

  • 12:00 Russian Federation Entropiq vs. Denmark ECSTATIC
  • 15:00 Denmark Astralis vs. Russian Federation K23

Środa, 19. stycznia: 

  • 12:00 United Kingdom fnatic vs. Germany BIG
  • 15:00 Russian Federation Gambit vs. United States Extra Salt

Potyczki rozegrane zostaną w formacie drabinki podwójnej eliminacji z każdym pojedynkiem w systemie BO3. Oznacza to, że jeżeli komuś trafi się gorszy mecz i uzna wyższość rywala, będzie miał jeszcze szansę, aby się poprawić.