Według doniesień portalu flickshot.fr, który powołuje się na bardzo mocne źródła, na francuskiej scenie ma dojść do sporych zawirowań, których świadkami mamy być już niebawem.

Jeden z francuskich portali esportowych dowiedział się z wiarygodnego źródła, że na przełomie stycznia i lutego ma dojść do długo wyczekiwanej zmiany włączając w to zawodników dwóch potęg, tj. G2 oraz EnVyUs. Według nich zawodnicy dogadali się w kwestii złączenia sił i stworzenia drużyny składającej się z najlepszych graczy Francji.

Kto miałby zasilić szeregi tego zespołu?

Powołując się na mocne źródła, flickshot.ft podaje, jakoby po najważniejszym turnieju w karierze każdego gracza, czyli ELEAGUE Major miałoby dojść do zmian na francuskiej scenie. Według nich, podczas wolnego czasu między rozgrywkami kwalifikacyjnymi w Atlancie, Richard 'shox' Papillon oraz Nathan 'NBK' Schmitt rozpoczęli dyskusję nad powstaniem projektu nowego „super teamu”. Podobno wszyscy uczestnicy zaakceptowali ten pomysł i kwestią czasu jest tylko jego oficjalne ogłoszenie. Wraz z nimi nowy epizod rozpocząłby Kenny 'kennyS' Schrub, którego wszyscy fani chcieliby zobaczyć u boku shoxa.

Tę drużynę marzeń domknęliby Dan 'apEX' Madesclaire, czyli kolega z drużyny Kenny'ego, oraz Alexandre 'bodyy' Pianaro – młody, ambitny i wciąż rozwijający się zawodnik G2 Esports. Ostatnim smaczkiem tego przedsięwzięcia miałby być Edouard 'SmithZz' Dubourdeaux, który zakończyłby aktywne granie i objąłby rolę trenera tego zespołu.

Los pozostałych zawodników oraz przyszła organizacja „Drużyny Marzeń”?

Wraz z wdrożeniem w życie tego projektu doszłoby do niemałych zawirowań na scenie, bowiem obie ekipy obecnie grają na najwyższym poziomie i już niedługo zmierzą się w walce podczas Majora. Co stanie się z pozostałymi zawodnikami, jeżeli ci wyżej wymienieni złączyliby siły? Być może oni również złożą kolejną drużynę, która pozwoliłaby im się utrzymać na profesjonalnej scenie. Weźmy na przykład jednego z nich – Adil „ScreaM” Benrlitom jest niewątpliwie jednym z czołowych zawodników na świecie pod względem indywidualnych wyników, nie mogę sobie wyobrazić, by w tym momencie nagle zniknął ze sceny. Po tych roszadach w rozsypce pozostaliby również Vincent 'Happy' Cervoni, Cédric 'RpK' Guipouy oraz Christophe 'SIXER' Xia – nic nie stoi na przeszkodzie znalezienia jednego gracza do dopełnienia składu.

A co z przyszłą organizacją nadchodzącej Drużyny Marzeń? Jej menadżerem ma zostać Jérôme 'NiaK' Sudries, czyli obecnie człowiek pełniący tą samą funkcję w G2 Esports. Być może to właśnie pod tą banderą zagra nowy zespół, być może to EnVyUs przygarnie tych zawodników pod swoje skrzydła. A może to czas na zupełnie nowe stowarzyszenie? Wiele organizacji mogłoby się pokusić o przygarnięcie takich gwiazd, które na pewno odpłaciłyby się znakomitymi wynikami w przyszłości.

Teraz pozostaje tylko czekać…

Wielkimi krokami zbliżają się światowe finały WESG 2017, nieco później ELEAGUE Major 2017, pół miesiąca po nim jeszcze DreamHack Masters Las Vegas. Czeka nas intensywny początek roku, który być może przyniesie również nowy zespół na światowej scenie Counter-Strike'a. Jeżeli faktycznie potwierdzą się te donosy, to wszystko jest już zatwierdzone i pozostaje nam czekać tylko na ogłoszenie Drużyny Marzeń, która prezentować będzie się następująco:

  • France Richard 'shox' Papillon
  • France Nathan 'NBK' Schmitt
  • France Kenny 'kennyS' Schrub
  • France Dan 'apEX' Madesclaire
  • France Alexandre 'bodyy' Pianaro
  • France Edouard 'SmithZz' Dubourdeaux (trener)
  • France Jérôme 'NiaK' Sudries (menadżer)