Dzisiejszego popołudnia wystartuje pierwsza z dziewięciu kolejek ESL Mistrzostw Polski Spring 2021. Dziesięć zespołów rozpoczyna walkę o miano najlepszej drużyny w kraju.

Po długiej przerwie, na nasze ekrany wracają systematyczne krajowe rozgrywki. Pierwszy sezon ESL Mistrzostw Polski w tym roku może okazać się szalenie ciekawy przez ogrom zmian kadrowych poczynionych przez zespoły w ciągu ostatnich miesięcy. Już w inauguracyjnym meczu zobaczymy jeden z nowych składów, w którym pokładane są spore oczekiwania – x-kom AGO.

Aż cztery z zaproszonych sześciu zespołów do fazy zasadniczej, na początku roku zdecydowało się na zmiany w składzie. Wcześniej wspomniane Jastrzębie postanowiły mocno zainwestować, pozyskując jednych z najbardziej doświadczonych graczy rodzimej sceny, z Karolem „rallenem” Rodowiczem na czele. Na ten moment x-kom AGO zajmuje drugie miejsce w regionalnym rankingu HLTV, lecz oczekiwania ich fanów są zdecydowanie większe. Według niektórych, z takimi zawodnikami na pokładzie, furlan i spółka powinni walczyć o wysokie lokaty w Europie.

Spore zmiany poczyniło również Izako Boars, które wymieniło dwójkę graczy. W miejsce Piotra „avisa” Świerzyny i Konrada „EXUSA” Jeńczenia pojawił się duet w postaci Michał „mono” Gabszewicz oraz Daniela „STOMPA” Płomińskiego. To pozwoliło Dzikom natychmiastowo wejść na wyższy poziom – w niecały miejsc awansowali o 30. pozycji w rankingu HLTV i obecnie na terenie Polski piastują trzecie miejsce.

Co ciekawe, jednym z największych pretendentów do zdobycia tytułu ESL Mistrzów Polski jest zespół z kwalifikacji. Anonymo Esports przebojem podbiło rodzime podwórko, obecnie zajmując najwyższą pozycję w światowym rankingu. Zespół Janusza „Snaxa” Pogorzelskiego udział w lidze wywalczył sobie dzięki zamkniętemu turniejowi eliminacyjnemu, gdzie pokonali Styl Dunów oraz Tarczyński Protein Team, nie tracąc żadnej mapy.

Harmonogram pierwszej kolejki wygląda następująco:

8 marca, poniedziałek:

  • 16:30 – Poland x-kom AGO vs Poland HONORIS
  • 18:30 – Poland Illuminar vs Poland Wisła All in! Games
  • 20:30 – Poland Izako Boars vs Poland Anonymo

9 marca, wtorek:

  • 18:30 – Poland Team ESCA vs Poland MAD DOG'S PACT
  • 20:30 – Poland Pompa Team vs Poland Tarczyński Protein Team

W ESL Mistrzostwach Polski Wiosna 2021 rozegrane zostanie dziewięć kolejek. Uczestnicy będą grali według podwójnego systemu „każdy z każdym” w pojedynkach jednomapowych. Na koniec sezonu, osiem drużyn awansuje do fazy pucharowej. Wszystkie mecze można oglądać na kanale ESL Polska.