Dzisiaj rozpoczynają się zmagania w turnieju BLAST Rising. We współorganizowanych przez BLAST-a i Fantasyexpo rozgrywkach zobaczymy aspirujące drużyny, które będą starały się pokazać z jak najlepszej strony, aby przebić się do światowej czołówki.

BLAST Rising to inicjatywa, która została stworzona z myślą o zespołach poniżej 20 rankingu HLTV. Jej celem jest zapewnienie formacjom, które nie należą do światowej czołówki, gruntu do rywalizacji i możliwości pokazania się z jak najlepszej strony. W związku z tym, razem z forBET, legalnym polskim bukmacherem posiadającym zakłady na wydarzenia esportowe, przeprowadziliśmy analizę dzisiejszych spotkań grupy A BLAST Rising. forBET posiada w swojej ofercie szeroką gamę meczów esportowych. Kursy znajdujące się w tekście zostały zaczerpnięte z tego źródła.

Germany ALTERNATE aTTaX

*Kurs forBET:
1.40 : 2.66

Data rozpoczęcia
godz. 17:00, 04.05.20

Denmark Tricked

Na pierwszy ogień na serwerze załadują się zawodnicy niemieckiej i duńskiej organizacji. Nie powinno być dla nikogo tajemnicą, że to niemiecki skład jest bardziej doświadczony. W jego szeregach znajdziemy doświadczone osobistości pokroju mirbita, który miał już przywilej grać przeciwko światowej czołówce. Dodatkowo, pod banderą ALTERNATE aTTaX znajdują się tacy gracze jak kressy, który z ratingiem 2.0 w wysokości 1.27 przez ostatnie 3 miesiące, jest zdecydowanie jednym z najciekawszych prospektów na przyszłość w niemieckim Counter-Strike.

Po drugiej stronie barykady pojawi się młodszy, nieprzetestowany w boju skład Tricked. Duńczycy dołączając do renomowanej na CS-owym podwórku organizacji, mieli niemałe buty do wypełnienia, wszak poprzednicy przeszli do MAD Lions, które obecnie rywalizuje wśród najlepszych. Lucky i spółka zdecydowanie są czarnym koniem grupy A i „na papierze” powinni ulec niemieckim oponentom. Jeżeli jednak ktoś ma w BLAST Rising napsuć rywalom krwi, to będzie to właśnie Tricked, które już dzisiaj może dać tego świadectwo.

Hungary Salamander

*Kurs forBET:
2.25 : 1.55

Data rozpoczęcia
godz. 18:15, 04.05.20

United Kingdom ENDPOINT

W drugim dzisiejszym meczu zobaczymy dwie formacje, o których można było do tej pory nie słyszeć. Mowa tutaj o Salamander i Endpoint. Pierwsza z nich to najlepsza reprezentacja Węgierskiego Counter-Strike'a, która sukcesywnie walczy o przebicie się do najlepszej trzydziestki HLTV. Węgrom do tej pory brakowało przede wszystkim gruntu do prawdziwej rywalizacji, przeciwko rywalom na ich poziomie, co właśnie zapewnia im BLAST Rising. Trafili oni do grupy, w której moim zdaniem są faworytem do wyjścia, jednakże żeby tego dokonać, muszą pokazać się oni z jak najlepszej strony. Patrząc na ich atrakcyjne kursy forBET, nie są oni ekipą, wokół której można przejść obojętnie.

Endpoint za to „na papierze” jest zdecydowanym faworytem spotkania z Salamander. Większy map pool jest jednym z kilku argumentów. Patrząc jednak na skład złożony głównie z Brytyjczyków, brakuje mi czegoś. Może to odpowiedni shotcalling, który często przegrywał Endpoint decydujące rundy, bądź też prawdziwego lidera, który swoją wyśmienitą dyspozycją będzie dawał zastrzyk morale innym. Podsumowując, oceniając starcie Salamanader z Surrealem i spółką, serce mówi, że to pierwsza ekipa z nich wygra, jednak mózg stawia się za drugą.

Denmark Tricked

*Kurs forBET:
1.97 : 1.72

Data rozpoczęcia
godz. 20:45, 04.05.20

United Kingdom ENDPOINT

Zdecydowałem się przyjrzeć także spotkaniu, w którym zobaczymy Tricked i Endpoint. Uważam, że będzie to kluczowe widowisko, które będzie miało ogromny wpływ na rozlokowanie zespołów pod koniec dzisiejszego dnia. Jest to mecz, który wprawdzie na swoje konto może zgarnąć każda z tych dwóch formacji. forBET idealnie to odwzorowuje, jako że kursy na oba zespoły są wyrównane, niemniej bardzo zachęcające i wysokie. Patrząc na mapy, na których grają obie brygady, zakładam, że starcie zostanie rozegrane na Dust2, Mirage'u bądź też na Inferno. Na każdej z przedstawionych map możemy spodziewać się wielu emocji i wyrównanego meczu, który najprawdopodobniej wpadnie na konto Endpoint, jednakże dla Brytyjczyków będzie to jedno z „wymęczonych” zwycięstw. Warto także pamiętać o nieprzewidywalności Tricked, które przy dobrej formie może dzisiaj wygrać wszystkie trzy spotkania, a jeżeli jednak będzie to jeden z tych miernych poniedziałków, to mogą oni go zakończyć z bilansem 0-3.

Wszystkie mecze w ramach BLAST Rising można zobaczyć na kanale BLAST. Polska transmisja będzie za to dostępna na kanale ESPORT NOW.

* – kursy z dnia 04.05.20 r. z godziny 10:00