Paweł „reatz” Jańczak poinformował, że najbliższy okres spędzi na ławce rezerwowej Illuminar Gaming. Sam poprosił o odsunięcie siebie z głównego składu, ponieważ potrzebuje regeneracji.

„Jest to dla mnie bardzo trudna decyzja, ale od dzisiejszego dnia przechodzę na ławkę Illuminar Gaming” – takimi słowami rozpoczął swoje oświadczenie Paweł „reatz” Jańczak, który ma za sobą lata pełne gry w CS-a. Teraz nadszedł moment, żeby na chwilę się zatrzymać w tej pogoni za sukcesami i odpocząć. Wypalenie zawodowe to bardzo poważny problem, którego nie należy lekceważyć, więc cieszy fakt, że Jańczak podszedł do tego z rozsądkiem i zdecydował się usiąść na ławce rezerwowej przez kilka tygodni.

Póki co zastępował go będzie Karol „rallen” Rodowicz, którego nie mieliśmy okazji obserwować na scenie odkąd zakończył się jego epizod zmiennika w Secret. Warto podkreślić, że to już drugi raz, kiedy Rodowicz będzie reprezentował barwy iHG. Wcześniej współpracował ze wspomnianą organizacją, gdy ta szukała nowych graczy po rozstaniu z Danielem „STOMP” Płomińskim i Oskarem „oskarish” Stenborowskim. Była to natomiast krótka przygoda.

Dziś po raz pierwszy zobaczymy Illuminar rallenem za reatza w akcji. Podopieczni Adriana „IMD” Piepera o godzinie 12:00 zmierzą się z Syman w ramach play-offów Nine to Five 1. Widowisko z polskim komentarzem oglądać będzie można pod tym adresem.