Przed nami zmagania z ostatniej grupy BLAST Premier Spring. W najbliższy weekend przyjdzie nam oglądać 100 Thieves, G2 Esports, Evil Geniuses oraz OG. Która z tych ekip zakwalifikuje się na wiosenne finały?

Po dwóch mega mocnych grupach BLAST Premier Spring, przyszedł czas na ostatnią, zamykającą fazę zasadniczą, grupę C. W porównaniu do poprzednich dwóch, w których znajdowały się takie giganty i „pewniaki” jak Astralis, Liquid, czy Vitality, tutaj tak naprawdę każdy może skończyć na pierwszym miejscu.

W związku z tym, razem z forBET, legalnym polskim bukmacherem posiadającym zakłady na wydarzenia esportowe, przeprowadziliśmy analizę spotkań inauguracyjnych grupy C. forBET posiada w swojej ofercie szeroką gamę meczów esportowych. Kursy znajdujące się w tekście zostały zaczerpnięte z tego źródła.

Australia 100 Thieves

*Kurs forBET:
1.72 : 2.97

Data rozpoczęcia
godz. 16:30, 14.02.20

France G2 Esports

Co warto zaznaczyć na samym wstępie analizy tak naprawdę obu z nadchodzących spotkań, to fakt, że każdy z tych zespołów wraz z BLAST Premier wraca z przerwy świątecznej. Będzie to ich pierwszy LAN w tym roku. Trudno więc jest nam wprawdzie oceniać realną, obecną dyspozycję każdej z tych formacji. W pierwszym spotkaniu grupy C 100 Thieves zmierzą się z G2 Esports. Według graczy forBET szanse są dosyć wyrównane, czemu trudno się dziwić. Tuż przed świętami Bożego Narodzenia Francuzi zatriumfowali na Malcie, podnosząc swoje pierwsze trofeum dla obecnego składu. Niemniej jednak, jeżeliby patrzeć na formę przez ostatnie 3 miesiące 2019 roku, to Australijczycy powinni być tutaj bezprecedensowym faworytem.

Co przemawia jednak za organizacją ocelota, to częstotliwość grania przez ostatnie trzy miesiące od dnia dzisiejszego. To właśnie G2 Esports rozegrało o wiele więcej spotkań, niż ich piątkowi rywale, i większość z nich, co prawda przeciwko gorszym przeciwnikom, wygrali. Mogą być odrobinę lepiej rozgrzani, chociaż każdy fan Counter-Strike'a wie, że LANowa atmosfera to zupełnie co innego. Sama dyspozycja 100 Thieves stoi pod wielkim znakiem zapytania. W pełni sił i w swojej formie, starcie best-of-three z G2 powinno być dla nich spacerkiem, a znając warunki amerykańskiej organizacji, AZR i spółka mieli sporo możliwości do komfortowego treningu. Z jakiej jednak strony się pokażą? Przekonamy się już w piątek.

United States Evil Geniuses

*Kurs forBET:
1.20 : 3.90

Data rozpoczęcia
godz. 20:30, 14.02.20

European Union OG

W drugim piątkowym meczu na serwerze zobaczymy Evil Geniuses i OG. Pierwsza z tych ekip zaliczyła dosyć spory spadek formy pod koniec minionego roku, i w 2020 będzie na pewno próbowała wejść z impetem. Druga to za to młodziutki skład, sklejony niespełna parę miesięcy temu. W takim wypadku czysto teoretycznie to Amerykanie powinni wyjść zwycięsko z tego spotkania, i jest na to kilka argumentów.

Pierwszym z nich może być chociażby wspólne doświadczenie i zgranie obydwu zespołów. Obecny skład EG jest razem od ponad pół roku, i już na samym początku wykazywał ogromny potencjał. Tworzą go doświadczeni gracze pokroju tarika, stanislawa, którzy potrafią postawić drużynę do pionu, i wesprzeć poszczególnych jej członków w trudnych momentach. Tym bardziej powinni znaleźć brakujące do sukcesu elementy na przestrzeni ostatniego miesiąca. To także ekipa o ogromnej sile i umiejętnościach mechanicznych – cERQ i Brehze są tego świetnym przykładem.

OG również posiada sporo talentu, takiego jak valde czy ISSA. Jednakże w ich przypadku występuję niezgranie, widoczne już nawet w samych kwalifikacjach online w styczniu, jak i brak szczytowej formy. Były zawodnik North nie przypomina obecnie siebie z czasów świetności, a na pewno taki jest potrzebny, jeżeli chcą podbijać finały. Istnieje także bariera językowa, której przejście zajmuje europejskim miksom zazwyczaj kilka miesięcy. Jeżeli jednak jest coś, w czym OG jest lepsze, to właśnie wejście w rok. mantuu i spółka zagrali już na ICE Challenge, gdzie zaszli dosyć daleko. Taka rozgrzewka może im jedynie pomóc.

Wszystkie mecze w ramach BLAST Premier Spring można oglądać z polskim komentarzem na kanale ESPORT NOW.

* – kursy z dnia 11.02.19 r. z godziny 21:00