Przed Ośmiornicami nie lada wyzwanie, wszak w zaczynającej się dzisiaj fazie pucharowej turnieju współorganizowanego przez BLAST i Fantasyexpo, staną one w szranki z Endpoint.

W związku z tym, razem z forBET, legalnym polskim bukmacherem posiadającym zakłady na wydarzenia esportowe, przeprowadziliśmy analizę dzisiejszych spotkań w BLAST Rising. forBET posiada w swojej ofercie szeroką gamę meczów esportowych. Kursy znajdujące się w tekście zostały zaczerpnięte z tego źródła.

United Kingdom Endpoint

*Kurs forBET:
1.42 : 2.60

Data rozpoczęcia
godz. 17:00, 18.05.20

Poland AVEZ

Poniedziałkowe popołudnie rozpocznie się od najciekawszego ćwierćfinału dla polskich widzów Counter-Strike'a, jako że to w nim zobaczymy AVEZ Esport. Polska drużyna wczoraj dokonała oficjalnej zmiany w składzie. MOLSI rozstał się z zespołem, a tymczasowo jego miejsce zajął byali, jednakże efekty tej zmiany możemy obserwować już od kilku dni, wszak były zawodnik Virtus.pro już od jakiś czas temu wstąpił w buty Łąckiego. Początkowo chwilowa zmiana była spowodowana chorobą zastępowanego, który wylądował w szpitalu. Wczorajszego popołudnia pojawił się komunikat, że AVEZ w pełni przestało z nim jednak współpracować, a Bieliński zostanie w zespole co najmniej na play-offy BLAST Rising i resztę sezonu ESL MP.

Na plecy Białego spadło ogromne brzemię i wzrok całej polskiej sceny, jako że Ośmiornice niezbyt radzą sobie na polskim podwórku, a w turnieju współorganizowanym przez Fantasyexpo i BLAST, trafili na naprawdę trudnych oponentów w postaci Endpoint. Bez wątpienia można stwierdzić, że Brytyjska ekipa jest ostatnio na fali, gdyż wygrywa ona zdecydowaną większość swoich spotkań. W grupie A skończyła ona na pierwszym miejscu, ulegając zaledwie raz, w bliskim starciu przeciwko ALTERNATE aTTaX. Analizując przeszłe mecze na portalu HLTV, można dojść do jednego wniosku – Surreal i spółka posiadają o wiele głębszą bazę map niż Polacy. AVEZ trudno będzie w takim razie o pomyślny draft. Jednakże, w ostatnim przeprowadzonym z nami wywiadzie, Kylar przyznał, że wraz z ekipą są świetnie przygotowani taktycznie, a pod okiem Bogdana codziennie przygotowują coraz to nowsze strategie. To może być asem w rękawie naszych rodaków, którzy definitywnie posiadają umiejętności potrzebne do zatriumfowania dzisiaj nad rywalami.

European Union Nordavind

*Kurs forBET:
1.31 : 3.05

Data rozpoczęcia
godz. 20:45, 18.05.20

Bulgaria FATE

W wieczornych godzinach na serwerach pojawią się europejskie Nordavind oraz bułgarskie FATE. Nie trzeba być ekspertem, żeby zauważyć, że NaToSaphiX i spółka są zdecydowanymi faworytami to zgarnięcia tutaj wygranej. Ekipa Duńczyka zakończyła zmagania w grupie B na pierwszej pozycji, ulegając zaledwie raz HAVU. Było to jednak w pierwszym tygodniu rozgrywek, od czasu którego można było zauważyć znaczną poprawę formy europejskiego składu. Na przełomie samego maja, rozegrał on już 19 spotkań, które w większości wygrywał. Nordavind z pewnością ma swoje gorsze dni za sobą i zaczyna stawać na nogach. Z wyśmienitą, indywidualną formą TENZKIego i HSa, którą ostatnio reprezentują, nie powinno mieć one najmniejszych problemów przejściem FATE.

Po stronie Bułgarów znajduje się znacznie mniej argumentów do wygrania ćwierćfinału BLAST Rising. Ledwo co zakwalifikowali się oni do fazy pucharowej turnieju, a zadecydowała o tym różnica jedynie czterech rund. Dodatkowo, FATE zalicza ostatnimi czasy o wiele więcej porażek niż wygranych, a ich map pool „na papierze” niezbyt radzi sobie z tym, co Nordavind ma do zaoferowania. Jeżeli jednak kogoś można nazwać czarnym koniem play-offów, to zdecydowanie będzie ekipa mara, a atrakcyjny kurs forBET na ich zwycięstwo, nie powinien zostać obojętnie pominięty.

Więcej informacji o całym turnieju możecie znaleźć klikając tutaj. Transmisja z BLAST Rising 2020 dostępna jest w języku polskim na kanale ESPORT NOW, natomiast angielski stream można zobaczyć na BLASTtv.

* – kursy z dnia 18.05.20 r. z godziny 09:00