Wczoraj zakończyły się spotkania w grupie A rozgrywek organizowanych przez Fantasyexpo i BLAST. Poznaliśmy pierwszych dwóch uczestników play-offów, a dzisiaj poznamy kolejnych. Wtorkowego popołudnia i wieczoru w roli głównej będą podopieczni miniroxa.

x-kom AGO nie miało najlepszego startu do BLAST Rising, pokonując zaledwie nowo złożone Giants Gaming. Po dyspozycji Jastrzębi było jednak widać, że na innych mapach, posiadając lepszy dzień, z pewnością pokonali by jeszcze Nordavind. Mamy nadzieję, że dzisiaj jest ten dzień z wyśmienitą formą, wszak to dzisiaj AGO powalczy o życie w turnieju spod szyldu BLAST. W związku z tym, razem z forBET, legalnym polskim bukmacherem posiadającym zakłady na wydarzenia esportowe, przeprowadziliśmy analizę dzisiejszych spotkań w BLAST Rising. forBET posiada w swojej ofercie szeroką gamę meczów esportowych. Kursy znajdujące się w tekście zostały zaczerpnięte z tego źródła.

Poland x-kom AGO

*Kurs forBET:
2.90 : 1.35

Data rozpoczęcia
godz. 17:00, 12.05.20

Finland HAVU

Jastrzębie będą musiały wejść na wyżyny swoich możliwości, jeżeli liczą na jakiekolwiek realne szanse z HAVU. W zeszłym tygodniu doszło do bezpośredniego starcia obu ekip, właśnie w ramach BLAST Rising. Spotkanie odbyło się na Trainie, który jest lubiany przez obie strony, lecz większy współczynnik wygranych przez ostatnie trzy miesiące posiadają na nim Finlandczycy. Tydzień temu dali popis swojej dominacji na pociągach, pokonując AGO 16:4. Tak druzgocący wynik boli jeszcze bardziej, kiedy podkreślimy fakt, że HAVU rozpoczynało mecz od strony terrorystów. Przed naszymi rodakami stoi bardzo trudne zadanie, lecz nie jest ono niewykonalne, a zrealizowanie go wielce pomoże w ewentualnym awansie. Furlan i ekipa muszą przede wszystkim wejść na wyższy poziom zespołowo i indywidualnie. Jeżeli im się to uda, to będą stanowić dla rywali poważne wyzwanie.

Portugal Giants

*Kurs forBET:
2.65 : 1.40

Data rozpoczęcia
godz. 20.45, 12.05.20

Poland x-kom AGO

Zeszłotygodniowa potyczka pomiędzy x-kom AGO a Giants Gaming, była jedną z serii niezwykle wyrównanych, wszak zakończyła się wynikiem 16:13 dla naszych rodaków. Jastrzębie do zwycięstwa zostały poprowadzone przez mhLa, który na AWP, zwłaszcza po stronie defensywnej, był największą przeszkodą dla atakujących terrorystów. Ze względu na nowy skład Giants, trudno nam w pełni oceniać ich możliwości. W pierwszej fazie BLAST Rising, podwójnie zagrali oni Dust2 i raz Inferno, przeciwko Nordavind. Pomimo trzech porażek, pozytywnie zaskakuje wybuchowość hiszpańskiej organizacji po stronie atakującej. To głównie dzięki niej fox i spółka byli w stanie wygrywać tak wiele rund. Jeżeli AGO zdoła poprowadzić draft w taki sposób, aby zagrać na mapie pokroju Nuke czy Train, gdzie anty-terroryści mają naprawdę stelarną pozycję, to wygrana z Portugalczykami powinna być formalnością.

Poland x-kom AGO

*Kurs forBET:
2.18 : 1.58

Data rozpoczęcia
godz. 23:15, 12.05.20

European Union Nordavind

Na sam koniec dnia przyjdzie nam zobaczyć Nordavind podejmujące x-kom AGO. Jest to „na papierze” najważniejszy pojedynek wieczoru, jako że europejski miks wydaje się być bezpośrednim pretendentem do pozycji wicelidera w grupie B, o co walczyć będą dzisiaj Jastrzębie. To wszystko może się zmienić, w zależności od tego, jaki przebieg będą miały poprzednie spotkania. Siedem dni temu Nordavind dosyć pewnie i prędko rozprawiło się z Polakami, pokonując ich na Overpassie 16:8. Podopieczni miniroxa nie potrafili odnaleźć się po stronie atakującej, zdobywając na niej nikłe trzy rundy, co bezpośrednio przełożyło się na morale i szanse po zmianie stron. Sama mapa była jednak bardzo nietypowym wyborem, wszak „kanały” to według zapisów portalu HLTV, zostały grane przez Jastrzębie po raz pierwszy od trzech miesięcy, chociaż, jak wiadomo, nie wszystkie oficjalne mecze się w nich znajdują. W każdym razie, jeżeli AGO zdoła doprowadzić do draftu, w którym wybrany zostanie m.in. Dust2 czy Vertigo, to z pewnością będzie miało szansę na zwycięstwo przeciwko cromenowi i spółce.

Więcej informacji o całym turnieju możecie znaleźć klikając tutaj. Transmisja z BLAST Rising 2020 dostępna jest w języku polskim na kanale ESPORT NOW, natomiast angielski stream można zobaczyć na BLASTtv.

* – kursy z dnia 12.05.20 r. z godziny 10:00