Przed samym końcem roku dowiedzieliśmy się o kolejnym odejściu z ARCY. Podopiecznych Mariusza „loorda” Cybulskiego opuścił bowiem Jacek „minise” Jeziak!

Ostatnimi czasy zespół Wiktora „TaZa” Wojtasa został okrążony przez problemy. Najpierw rozstał się ze wspierającą go firmą Codewise Gaming, później niespodziewanie odłączył się od niego Paweł „dycha” Dycha, który tłumaczył swoją decyzję chęcią rozpoczęcia nowej przygody, a od dziś oficjalnie wiadomo, że w ślady Pawła poszedł także Jacek „minise” Jeziak.

Jacek trafił do grona Karola „rallena” Rodowicza na początku 2018 roku. Wtedy razem z Pawłem „reatzem” Jańczakiem został wykupiony przez Team Kinguin i tym samym zakończył okres, w którym reprezentował barwy PRIDE. Jako Pingwin udało mu się między innymi wygrać DreamHack Open Montreal i zająć najwyższe miejsce na podium ESL Mistrzostw Polski, aczkolwiek po pięknych chwilach, nadszedł kryzys, który jakby nie patrzeć – trwa do dziś. Nie mówimy tu tylko o zawirowaniach związanych z firmami, pod które chłopaki podlegali, ale także o osiągnięciach. Te pojawiały się jedynie na polskim podwórku. Mikołaj „mouz” Karolewski i spółka ani razu przez minione miesiące nie powtórzyli wyczynu z Montrealu, a na ostatnim LAN-ie w Bośni i Hercegowinie nie zwyciężyli nawet jednego pojedynku.

Trudno się zatem dziwić decyzji Jacka, który stwierdził, że chce chwilę odpocząć i zacząć działać w nowym środowisku. Jeszcze nie wiemy co prawda gdzie trafi w przyszłym roku, aczkolwiek z pewnością przyda mu się powiew świeżości i kto wie – może obudzi w nim jego najlepszą stronę. Jak sam napisał na swoim fanpage'u – teraz robi krok w tył, natomiast wiemy, że czasem warto takowy wykonać, żeby później wrócić ze zdwojoną siłą.

Niżej przedstawiamy osoby, które dalej trzymają się ze sobą pod nazwą ARCY:

  • Poland Wiktor „TaZ” Wojtas
  • Poland Filip „NEO” Kubski
  • Poland Karol „rallen” Rodowicz
  • Poland Mikołaj „mouz” Karolewski
  • Poland Mariusz „loord” Cybulski – trener