Po kilku miesiącach oczekiwania, zapowiadane zakontraktowanie Duńczyka stało się faktem. Organizacja ogłosiła, że es3tag oficjalnie do niej dołączył.

Ogłoszenie ewentualnego podpisania es3taga zostało ogłoszone już kilkanaście tygodni temu. Wtedy jeszcze nikt nie wiedział o planach gla1ve'a i xyp9exa, którymi było wzięcie przerwy od aktywnej gry w zespole. Stąd też ruch na początku wywołał niemałe kontrowersje na scenie Counter-Strike'a, a wokół niego powstało sporo plotek. Przez aktywny wtedy kontrakt z Heroic, Duńczyk musiał poczekać do 1 lipca do zakontraktowania się z Astralis. Dzisiaj, ustanowiony dawno plan wszedł w życie.

Trudno powiedzieć jaką rolę obierzę es3tag w nowym zespole. W podcaście HLTV Confirmed snajper drużyny, dev1ce, przyznał, że nowy nabytek niekoniecznie wejdzie w ścieżki gla1ve'a, który pełnił rolę in-game leadera. W związku z tym można się spodziewać, że przewodzić Astralis będzie Magisk, który wykonywał dane obowiązki przez ostatni miesiąc. Pozostaje jednak pytanie – jak będzie funkcjonować nowa maszyna z JUGim i es3tagiem w szeregach? Trudno powiedzieć, trzeba poczekać i przekonać się na najbliższych rozgrywkach, na których wystąpią Duńczycy.