Ostatnia kolejka, ostatnia nadzieja. PACT spróbuje uniknąć kompromitacji i pozostać w ESL Mistrzostwach Polski.

Dziś startuje ostatnia kolejka ESL Mistrzostw Polski. Wyniki niektórych spotkań są raczej bez znaczenia, bo już wcześniej poznaliśmy większość drużyn, które zagrają w play-offach ESL Mistrzostw Polski. Ciekawie jest jednak na dole tabeli. Tam walka o awans, ale i o utrzymanie w będzie toczyć się do samego końca.

UNGENTIUM, Wisła Kraków, Team ESCA Gaming, HONORIS oraz Anonymo nie muszą się martwić o awans do play-offów ESL Mistrzostw Polski. Wymienione zespoły, co najwyżej mogą powalczyć o lepsze miejsce w tabeli i tym samym łatwiejsze rozstawienie w fazie pucharowej.

Pewne jest także, że po ostatniej kolejce z ESL Mistrzostwami Polski pożegna się The Lycans. Wilki nie mają już żadnych, nawet matematycznych szans na awans do play-offów. Cała walka rozegra się między M1 EDEN, Dolej Miodu, TPT oraz PACT. Obecnie to ekipa reatza zajmuje miejsce w strefie spadkowej, jednak ma do rozegrania aż dwa spotkania zaległe, podobnie jak mix KEia.

Wydaje więc się, że w najgorszej sytuacji jest Tarczyński Protein Team. Jeżeli TPT dwukrotnie przegra, to pożegna się na najbliższy czas z ESL Mistrzostwami Polski. W przypadku zwycięstwa formacji Sobola do play-offów ESLMP oprócz PACT awansują jeszcze następujące drużyny – M1 EDEN oraz Dolej Miodu.

  • 15:30 – Dolej Miodu vs Anonymo

  • 16:45 – Anonymo vs Dolej Miodu

  • 18:00 – HONORIS vs UNGENTIUM

  • 19:15 – UNGENTIUM vs HONORIS

  • 20:30 – PACT  vs TPT

  • 21:45 – TPT vs PACT