Koniec tego grzania ławki rezerwowej. Pora brać się za nowy projekt. Miikka „suNny” Kemppi oficjalnie opuścił ENCE!

Fińska organizacja w 2020 roku próbowała wielu opcji. Ściągała zawodników opierając się jedynie na rodzimej scenie. W końcu natomiast widząc brak jakichkolwiek efektów uznała, że musi podjąć mocniejsze kroki. Pierwszym było wypuszczenie komunikatu do sieci, z którego wynikało, że w drużynie szykuje się duża przebudowa. Drugim było odejście od współpracy z pełnym zespołem z Finlandii i otwarcie się na prowadzenie międzynarodowej formacji.

Nowa ekipa reprezentująca ENCE składa się więc z graczy pochodzących z różnych krajów. Z poprzedniej piątki na pokładzie utrzymali się tylko Aleksi „allu” Jalli oraz Joonas „doto” Forss. Dla reszty nie starczyło miejsca, co oznaczało, że m.in. Miikka „suNny” Kemppi usiadł na ławce rezerwowej.

Kemppi zasilił fińską markę dość dawno, bo w sierpniu 2019 roku. Przyszedł do niej po przygodzie w mousesports sądząc, że uda mu się coś osiągnąć. Miał być nowym motorem napędowym grona Jalliego. Rzeczywistość jednak okazała się zupełnie inna, wręcz brutalna. ENCE przez okres współpracy z Miikką nie zgarnęło żadnego sukcesu poza srebrnym medalem CS:GO Asia Championships 2019. Nie dziwi nas zatem, że klub postanowił rozpocząć inny projekt i odpuścić działanie z suNnym i spółką.

Dziś wspomniany rifler, który minione tygodnie spędził na rezerwie, stał się wolnym agentem. Nie trzyma go już nic przy ENCE, więc może zająć się czymś nowym, a tym czymś najwidoczniej ma być drużyna z Robinem „flusha” Rönnquistem. Kemppi podał bowiem na Twitterze wpis Robina o interesującej inicjatywie, w której mają zamiar połączyć doświadczenie i młodość. Pamiętajmy natomiast, że Panowie robili niedawno podejście do tego tematu i nie znaleźli nikogo, kto chciałby ich wesprzeć. Pytanie czy teraz się coś zmieniło i czy jakaś organizacja się odezwie.