Trwa kolejny dzień MLG Columbus. Między sobą musieli spotkać się m.in. Splyce oraz FaZe jako przegrani meczy grupy B. Po dość szybkim starciu Splyce odpada z majora, a jkaem z ekipą mają szanse na wyjście do playoffów.

Spotkanie rozpoczęło się z gigantycznym opóźnieniem ze względu na bardzo zażarty mecz FlipSid3 vs. mousesport. Po godzinie 19 dokonano odrzucenia map, które przebiegało następująco:

1.  FaZe odrzuciło Cobblestone
2.  Splyce odrzuciło Train
3.  FaZe odrzuciło Cache
4.  Splyce odrzuciło Mirage
5.  FaZe odrzuciło Overpass
6. Inferno zostało wybrane z pozostałych map
7.  Splyce wybrało rozpoczęcie meczu po stronie antyterrorystów

Pierwsza runda pistoletowa tego meczu w bardzo ładnym stylu wpada na konto  FaZe, dzięki zagraniu Aizy'ego.

Prawdopodobnie właśnie te zagranie wpłynęło w bardzo dużej mierze na szybkie kolejne rundy, które dały niesamowitą przewagę terrorystów. Trwała ona bez przerwy do momentu pauzy wziętej przez United States Splyce przy wyniku 9:0. Być może zawodnicy szybko pomyśleli co mają robić, co poskutkowało zdobyciem przez nich pierwszego punktu podczas tego meczu. Niestety kolejna runda ponownie wpadła na konto European Union FaZe. Jednak ta chwilowa przerwa zaczęła powoli zbierać swoje żniwo raz jeszcze. Dochodzi do wyniku 10:3, ale ostatnie dwa punkty i tak zdobywają dominanci tego meczu, czyli European Union FaZe z wynikiem 12:3.

Druga runda pistoletowa tego spotkania wpada na konto European Union FaZe. Szansa na wygranie spotkania przez United States Splyce spada do zera. Antyterroryści grają na spokojnie i w bezstresowej atmosferze kończą mecz z wynikiem 16:3.

Wobec tego European Union FaZe powalczy w meczu decydującym, a United States Splyce kończy przygodę na MLG Columbus 2016.