FLASHPOINT dobiega końca. Dzisiaj poznamy historycznego, pierwszego zwycięzcę nowych rozgrywek organizowanych przez B Site. W wielkim finale spotkały się dwie najlepsze drużyny turnieju – MAD Lions i MIBR.

  • Denmark MAD Lions – Brazil MIBR

Takie właśnie finały są najbardziej satysfakcjonujące. W ostatnim meczu FLASHPOINT bowiem spotykają się zdecydowanie dwie najlepsze drużyny ligi. MIBR i MAD Lions już przed startem turnieju byli faworytem FLASHPOINT. Na przestrzeni całego sezonu udowodnili niejednokrotnie, że przerastają przeciwników o głowę.

Wystarczy zobaczyć na rekordy obu drużyn. MAD Lions to ekipa, która zaliczyła lekki falstart – przegrała swój pierwszy mecz z HAVU 1:2. Później wygrała z Copenhagen Flames 2:1, a dopiero w trzecim meczu rozpoczęła nieprawdopodobną serię. Mowa tutaj o aż siedmiu spotkaniach, w których Duńczycy nie tracili nawet mapy! Następnie nadeszła pora na lekki poślizg z MIBR-em, ale z HAVU wszystko już wróciło do normy – ekipa Bubzkijego pokonała Finów 2:o. Forma MAD Lions na FLASHPOINT może robić duże wrażenie.

Nowe rozgrywki mogą być dla duńskiej drużyny krokiem milowym i znakiem, że wszystko podąża w dobrą stronę. Od roku bowiem zespół się ciągle rozwija, ale omijał te największe imprezy, grając sporo turniejów online, cz na małych DreamHackach. Na większych wydarzeniach – jak IEM Katowice w tym roku – Duńczycy jednak zawodzili. Po polskich zawodach postanowiono zastąpić HUNDENA. Na początku wydawało się, że AcilioN może nie sprawdzić się w nowym zespole, ale 23-latek dobrze wpasował się do drużyny i jest jej pewnym punktem. Pierwsze skrzypce w MAD Lions grają jednak Bubzkji i sjuush. Duet jest idealnie dopełniany przez acoRa, który również potrafi wziąć na swoje barki odpowiedzialność, gdy jego kolegom nie idzie.

Lwom z Danii stawić czoła będą próbowali Brazylijczycy z Made in Brazil. Ci również w ostatnim czasie testują różne opcje. W grudniu zeszłego roku do drużyny dołączył meyern. Wygląda na to, że Argentyńczyk dopasował się już do reszty zespoły. Jak wyglądał MIBR na FLASHPOINT? Ekipa FalleNa na turnieju przegrała tylko raz – w pierwszym meczu z Chaosem. Później jednak forma Brazylijczyków rosła i rosła, aż doszliśmy do tego momentu, że mają oni obecnie serię dziewięciu zwycięstw z rzędu. Latynosi przede wszystkim pokonali dwie mocne drużyny z Europy – MAD Lions i HAVU. Pojedynek z tymi pierwszymi był kluczowy, bowiem pokazał nam mniej więcej podział sił przed finałem. Wówczas Brazylijczycy zniszczyli rywali na decydującej mapie – Duście2 aż 16:5. Doskonały mecz zagrał FalleN, który na FLASHPOINT przeżywa kolejną młodość. Kapitan drużyny zawiesił bardzo wysoko poprzeczkę i jest wśród najlepszych graczy turnieju razem z ferem, Bubzkjim i sjuushem. To właśnie pomiędzy tymi duetami zobaczymy dziś najbardziej zaciekłe pojedynki. Pytanie tylko, kto ma lepsze zaplecze. Z drugiego rzędu bowiem gotowi do ataku są chociażby acoR i kNgV-. Obaj rozgrywają również dobry turniej.

Naprawdę ciężko oszacować, kto jest faworytem w tym spotkaniu. Jedno jest pewne – w finale zmierzą się dwie najlepsze drużyny FLASHPOINT, które nie miały sobie równych na przestrzeni całych rozgrywek. Początek wielkiego finału o godzinie 21:00. Zwycięzca wzbogaci się o 500 tysięcy dolarów. Drugie miejsce otrzyma o połowę mniejszą kwotę.

Za realizację polskiej transmisji odpowiada agencja gamingowa Fantasyexpo. Wszystkie spotkania z      rozgrywek FLASHPOINT transmitowane są z polskim komentarzem na ESPORT NOW na platformie twitch.tv. W roli komentatorów zobaczymy Radosława “Mad1” Florkowskiego, Jakuba “swelder” Grzegorskiego, Oskara “DeerFluffy” Formelle i Kamila “dziukensa” Dziuka. Mecze FLASHPOINT możesz również obstawiać na stronie forBET.