Znamy osiem drużyn, które wezmą udział w minorze regionu azjatyckiego PGL KeSPA. Wśród nich znajdują się zespoły z Chin, Korei, Oceanii, Mongolii, a nawet Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Po zakończonych kwalifikacjach, przyszedł czas na to by przyjrzeć się bliżej drużynom, które 5-6 maja znajdą się w Seulu, by wziąć udział w minorze azjatyckiego rejonu – PGL KeSPA.

„PGL KeSPA Regional Minor Championship: Asia” przygotowuje się aby być największym wydarzeniem związanym z CS:GO w historii społeczności Południowej Korei. Osiem obiecujących drużyn z Azji i Oceanii stoczy walkę o pulę pieniężną równą $50,000 oraz dwa miejsca do kwalifikacji do kolejnego majora ESL One Cologne 2016.

Turniej odbędzie się w Nexon eSports Arena, gdzie fani będą mieli wolny wstęp, by móc podziwiać swoich lokalnych lub zagranicznych bohaterów walczących na scenie.

Znamy nazwy drużyn, które zostały zaproszone, więc czas się dowiedzieć kto okazał się lepszy od swoich rywali w regionalnych kwalifikacjach.

Zaproszone drużyny:

  • Australia Renegades
  • Mongolia The Mongolz

Wygrani z regionu chińskiego:

  • China Tyloo
  • China VG.Zen

Wygrani z regionu Azji i Oceanii:

  • United Arab Emirates Risky Gaming
  • Australia Team Immunity

Wygrani z regionu koreańskiego:

  • Korea, Republic of MVP Project
  • Korea, Republic of m0nster.kr

Powyższe osiem zespołów początkowo będzie rywalizować w fazie grupowej, która odbędzie się w formacie podwójnej eliminacji, gdzie dwie najlepsze ekipy w grupie awansują do play-offów. One również odbędą się w formacie podwójnej eliminacji, jednak na tym etapie mecze będą rozgrywane do dwóch wygranych map. Turniej będzie używał wyłącznie oficjalnych wersji map od Valve'a, znajdujących się w puli Czynnej Służby.

Po przyszłe informacje na temat minora regionu azjatyckiego PGL KeSPA, tj. harmonogram wydarzenia czy listę komentatorów, należy śledzić oficjalne strony organizatorów PGL i KeSPA:

Kilka słów o PGL

Od 2002 roku PGL zarząda turniejami offline oraz tworzy treści związane z esportem dla sceny krajowej i światowej. W ciągu ostatnich pięciu lat PGL zorganizowało ponad 50 eventów lanowych i zbudowało sobie reputację jako jedna z najbardziej innowacyjnych firm na rynku esportowym.

PGL organizuje własne, wysokiej klasy turnieje e-sportowe dla gier takich jak CS:GO, Dota 2, Leauge of Legends, Hearthstone, Heroes of the Storm i Minecraft. Dla przykładu, w 2015 roku PGL uruchomiło dwa sezony międzynarodowych rozgrywek CS:GO, a w każdym z nich znalazło się $110,000 w puli (PGL CS:GO Championship Series Kick-off Season oraz pierwszy sezon PGL).

Większość z treści tworzonych przez PGL jest pokrywana z turniejów offline, w których frekwencja oscyluje od 1,000 osób na wydarzenie w kinach, do ponad 25,000 w dużych obiektach na całym świecie (np. Bukareszt, Cluj-Napoka, Baku, Jönkoping).

Kilka słów o KeSPA

Korea e-Sports Association, znane jako KeSPA, zostało utworzone w 2000 roku jako organ zarządzający e-sportem w Korei, przez Ministerstwo Kultury, Sportu i Turystyki. KeSPA pomogła wprowadzić potężny rynek e-sportowy do Korei, jak również popierała scenę rywalizacji w celu powstawania mocniejszych drużyn oraz graczy na całym świecie. KeSPA dąży do rozwoju e-sportu w niezachwiany sposób, w celu osiągnięcia długotrwałego sukcesu e-sportu na świecie.