Społeczność Counter-Strike'a zaczęła rosnąć w zastraszającym tempie. W miniony weekend padł kolejny rekord, tym razem ilości osób grających w CS:GO w tym samym momencie.

W ostatnim czasie coraz częściej możemy przeczytać informacje o kolejnych rekordach bitych przez społeczność CS:GO. Premiera nowej operacji, na którą trzeba było czekać ponad dwa lata, spowodowała stały przyrost graczy jednego z najpopularniejszych FPS-ów na świecie. Pod koniec stycznia pisaliśmy o tym, że po raz pierwszy w historii tego tytułu, na serwerach przebywało średnio ponad pół miliona osób. Natomiast teraz pobito kolejny rekord.

901.681 – dokładnie tyle osób w jednym momencie odnotowały systemy monitorujące ruch na serwerach Counter-Strike: Global Offensive w niedzielne popołudnie. Oznacza to, że został pobity rekord z kwietnia 2016 roku, gdy jednocześnie w CS:GO znalazło się około 850.000 graczy. Gwałtowny wzrost graczy w miniony weekend może być związany z obniżką przepustki Shattered Web, która obecnie kosztuje 40% mniej. Mimo niższej ceny, kupcy wciąż mogą nadrobić zaległości i zdobyć wszystkie nagrody.