Przed nami ostatni większy turniej w Chinach w tym roku. Na Szanghajskim podwórku zmagań podejmie się osiem zespołów, które powalczą o część okrągłej sumy $500,000.

CS:GO Asia Championships 2019 zdecydowanie jest jednym z ważniejszych wydarzeń ostatniego kwartału tego roku. Pula połowy miliona dolarów, a co za tym idzie masa punktów HLTV dla zwycięzcy przyciągnie uwagę wielu czołowych zespołów. Wbrew pozorom jednak, w Szanghaju pojawią się jedynie dwie formacje z top 10 światowego rankingu wymienionego wcześniej portalu. Według nas, do triumfu w najbliższy weekend wysuwa się jeden zdecydowany faworyt.

W związku z tym, razem z forBET, legalnym polskim bukmacherem posiadającym zakłady na wydarzenia esportowe, przeprowadziliśmy analizę turnieju, i tego kto według nas może go wygrać. forBET posiada w swojej ofercie szeroką gamę meczów esportowych. Kursy znajdujące się w tekście zostały zaczerpnięte z tego źródła.

United States Evil Geniuses
*Kurs forBET:
2.50

Spośród uczestników turnieju w Chinach nazwa jednej drużyny konkretnie rzuca się w oczy. Jest to oczywiście Evil Geniuses. Ekipa tarika odnotowuje świetną drugą połowę roku. Drugi na świecie zespół przez ostatnie dwa miesiące wygrał aż dwa wielkie turnieje – ESL One New York i Star-Series I-League Season 8. Pomimo falstartu podopiecznych ImAPeta w Pekinie, to w Szanghaju zdecydowanie powinni zgarnąć kolejny puchar do kolekcji.

Uzasadnienie jest bardzo proste – Evil Geniuses nie będzie miało zbytnio konkurencji. Co prawda ich rywale mogą stawić opór, ale nie powinien on im przeszkodzić w drodze do pierwszego miejsca. Kolejną w rankingu HLTV drużyną, która przyleciała do Chin, jest AVANGAR. Lekko mówiąc, nie są to oponenci, których obecnie uważa się za kandydatów do triumfu.

W oczach graczy forBETu EG to zdecydowani faworyci, i nie ma się co temu dziwić. Zawsze jednak jest szansa, procent na zaskoczenie, na niespodziankę ze strony czarnego konia. Patrząc na nieatrakcyjny kurs Evil Geniuses, jest to coś co warto przemyśleć.

Kazakhstan AVANGAR
*Kurs forBET:
21.00

Skoro już mowa o czarnych koniach, to nie można byłoby nie wspomnieć o AVANGAR. Kazachowie w porównaniu do Evil Geniuses czy też innych formacji ze światowej czołówki, mieli ostatnio dość spokojny okres. Mała frekwencja na turniejach sprawiła, że Qikert i spółka spadli mocno w rankingu HLTV. Z drugiej strony na eventach, na których się pokazywali, nie uzyskiwali za specjalnie dobrych rezultatów. Chciałoby się stwierdzić inaczej, ale fantastyczna dyspozycja na Majorze w Berlinie a następnie na BLAST Pro Series w Moskwie mogła być jedynie szczęśliwym, trafionym miesiącem.

Ta opinia może się jednak zmienić w najbliższych dniach. Jeżeli podopieczni dastana pokażą się w takiej formie co na Majorze, to nie powinni mieć większych problemów z dojściem co najmniej do finału. Niemniej jednak obecne AVANGAR wydaję się być jedynie cieniem samego siebie sprzed ponad dwóch miesięcy. Z drugiej strony trzeba pamiętaj o małej aktywności Kazachów. Długa przerwa, zarówno spędzona na treningu jak i na wypoczynku może zadziałać w zupełnie inną stronę i okazać się kluczowa w odblokowaniu młodych gwiazd pokroju bustera. Jak to mówią – trening czyni mistrza.

Kurs na AVANGAR jest ryzykowny i ma to swoje podstawy. Jeżeli jednak chce się postawić na pewnego rodzaju rzut monetą, to nie ma lepszego wyboru niż Kazachstańska ekipa.

European Union mousesports
*Kurs forBET:
5.00

Jeżeli ktoś jeszcze może napsuć krwi zdecydowanym faworytom, jakimi są amerykanie, to zdecydowanie mousesports. Europejska mieszanka jest ze sobą już przez dość długi okres czasu, jednak w gablotce zbyt wiele pucharów nie ma. Weteran pokroju karrigana powinien już jednak dobrze kontrolować pozostałą czwórkę ze składu Mysz, i zacząć podwyższać sobie poprzeczkę. Notoryczne zbieranie ćwierć i półfinałów jako wyników niekoniecznie zaczyna już wystarczać.

Trudno było by prosić o lepszy talent jaki posiada mousesports. Maszyny pokroju ropza, woxica czy frozena są w szczytowej formie nie do zatrzymania. Niemniej jednak, im więcej ogląda się Myszy, tym bardziej się zauważa niedoświadczenie trzech młodych zawodników. Częste nie panowanie nad emocjami, czy też zbyt łatwe frustrowanie się dobierają się ekipie chrisja pod skórę. Jednym ze sposobów przełamania tremy jest wygranie większego turnieju. CS:GO Asia Championships 2019 jest idealną do tego okazją, ze względu na brak o wiele lepszej opozycji (no, z jednym wyjątkiem).

Kurs naszego parnera forBET jest nawet korzystny, żeby postawić pieniądze na Myszy. Turniej, który już jutro zacznie się w Szanghaju, może być na tyle nieprzewidywalny, że naprawdę warto jednak zastanowić się nad drobnym poparciem czarnego konia. CS:GO Asia Championships 2019 może być wydarzeniem, w którym to Dawid podniesie trofeum. Nie zapominajmy jednak o przeważającej silę Goliata.

* – kursy z dnia 19.11.19 r. z godziny 09:00