Turniej cs_summit 6 powoli zmierza ku końcowi. Dziś zobaczymy walkę o pierwsze miejsce w wielkim finale w górnej tabeli i kolejny mecz eliminacyjny w jej dolnej części.

Dotychczas Vitality i BIG nie miały sobie równych w fazie pucharowej cs_summit. O ile Vitality nie przegrało jeszcze ani jednego meczu w całym turnieju, tak BIG musiało uznać wyższość OG podczas zmagań wewnątrz grup. Jednak ta wpadka nie przeszkodziła im w pojawieniu się w finale górnej drabinki, w którym wezmą udział już dziś wieczorem.

Niemiecka formacja po udanym DreamHacku kontynuuje fenomenalną serię. Śmiało można stwierdzić, że są jedną z nielicznych drużyn na świecie, której przeniesienie rozgrywek do internetu mocno sprzyja. W ciągu ostatniego miesiąca BIG awansowało kilkanaście miejsc w rankingu HLTV i wygrali 68 z 88 rozegranych map, co daje 77% współczynnik wygranych. Z kolei Vitality dobrze zaadaptowało się do braku Alexa, a młody Kévin „misutaaa” Rabier, mimo braku fenomenalnego ratingu, wniósł sporo do drużyny. W dzisiejszym pojedynku to BIG stawiane jest w roli faworyta.

Harmonogram na dziś:

  • 15:00 – Denmark Heroic vs European Union OG
  • 18:00 – France Vitality vs Germany BIG
  • 21:00 – Sweden Fnatic vs European Union GODSENT

Pojedynki z tego wydarzenia można zobaczyć z polskim komentarzem na kanale www.twitch.tv/esportnow. W gronie komentatorskim znajdują się m.in. Olek „Vuzzey” Kłos, Radosław ‘Mad1’ Florkowski, Adam ‘Destru’ Gil, Oskar ‘Deerfluffy’ Formella oraz Jakub ‘Swelder’ Grzegorski. Partnerami polskiej transmisji są SteelSeries oraz forBET.