Vitality może być z siebie zadowolone! Pokonało bowiem rozpędzone BIG i tym samym awansowało do Wielkiego Finału cs_summit 6.

  • France Vitality 2:1 Germany BIG

Widowisko zaczęło się od bolesnego dla Francuzów Mirage'a. Dlaczego bolesnego? Ponieważ przez całe zmagania rywalizowali z niemieckim gronem, jak równy z równym, ale coś nie zadziałało im w końcówce i musieli pogodzić się z porażką nieprzyjemnym wynikiem – 14:16.

Nie podłamało to jednak drużyny RpKa. Ekipa z Francji podeszła do wybranego przez siebie Inferno ze świeżą głową. Czuć było luz oraz pewność w jej grze, o czym świadczy prowadzenie 10:5 po piętnastu rundach. Kiedy wydawało się, że będzie to łatwa potyczka dla ZywOo i spółki – obudziło się BIG. Ruszyło w pogoni za przeciwnikiem, aczkolwiek comeback się nie udał, gdyż w najważniejszym momencie Team Vitality wziął się w garść i dopiął swego triumfując – 16:13.

Znacie to przysłowie – kto nie wygrywa 2:0, przegrywa 1:2? Dziś się ono sprawdziło. Vitality osiągnęło swój cel zwyciężając Dusta2 – 16:12. Spory udział miał w tym jeden z najbardziej doświadczonych francuskich zawodników – apEX. Indywidualnie był po prostu bestią, a statystyki 30/16 to tylko potwierdzają.

Pojedynki z tego wydarzenia można zobaczyć z polskim komentarzem na kanale www.twitch.tv/esportnow. W gronie komentatorskim znajdują się m.in. Olek „Vuzzey” Kłos, Radosław ‘Mad1’ Florkowski, Adam ‘Destru’ Gil, Oskar ‘Deerfluffy’ Formella oraz Jakub ‘Swelder’ Grzegorski. Partnerami polskiej transmisji są SteelSeries oraz forBET.