cs_summit: Vitality z awansem do finału górnej drabinki

01.07.2020 Daniel Gabryś
@borodasltv | StarLadder

Francuzi po łatwo wygranej pierwszej mapie oraz ogromnych trudach na drugiej, meldują się w finale górnej drabinki cs_summit. OG zostaje zepchnięte do dolnej drabinki, gdzie już wkrótce zagra na GODSENT.

France Vitality 2:0 European Union OG (Mirage 16:9; Overpass 28:26)

Pierwsza mapa tego starcia bez większych problemów wpadła na konto Francuzów. OG dobrze prezentowało się głównie w pierwszych rundach, gdzie udało im się pogrozić rywalom, a nawet wyjść na prowadzenie 5:3. Vitality po złapaniu wiatru w żagle bez problemu wyrównało wynik oraz przechyliło go na swoją korzyść. Do przerwy wygrywali 9:6, a po zamianie stronami wcale nie zwalniali tempa. Łatwe zwycięstwo 16:9 o dziwo nie było zasługą ZywOo. Zawodnik ten zajął ostatnie miejsce w tabeli, co jest niewątpliwie rzadkim zjawiskiem.

O wiele ciekawiej było już na kolejnej lokacji. Widzieliśmy tutaj bardzo wyrównane starcie, które do końca nie wskazywało, kto może wyjść zwycięsko. Najpierw Vitality wyszło na prowadzenie 5:2, lecz chwilę później przegrywali już 7:8. Po zamianie stronami pierwsze minuty należały do Francuzów. To właśnie oni zaczęli znacznie częściej przypisywać rundy na swoje konto, dzięki czemu mieli aż cztery punkty meczowe. Nie wykorzystali jednak dogodnej sytuacji, przez co byliśmy świadkami dogrywek.

OG walczyło jak lwy i to właśnie oni znacznie częściej mieli okazję zwyciężyć tę mapę. Finalnie nie mogli niestety cieszyć się z triumfu. Tę przyjemność odebrało im Vitality, które sumiennie czekało na swój moment, który od razu wykorzystało. Francuzi wygrali po aż 54 rundach! Wygrana 28:26 zagwarantowała zarazem finał górnej drabinki dla formacji shoxa.

Pojedynki z tego wydarzenia można zobaczyć z polskim komentarzem na kanale www.twitch.tv/esportnow. W gronie komentatorskim znajdują się m.in. Olek „Vuzzey” Kłos, Radosław ‘Mad1’ Florkowski, Adam ‘Destru’ Gil, Oskar ‘Deerfluffy’ Formella oraz Jakub ‘Swelder’ Grzegorski. Partnerami polskiej transmisji są SteelSeries oraz forBET.