Grupa A – z fnatic, G2 i mousesports wygrywa ostatecznie GODSENT! Europejski skład pokonał ekipę kennySa 2:0 i zapewnił sobie udział do play-off. Do fazy pucharowej awansowało również Vitality po zwycięstwie z North.

  • France Vitality 2:0 Denmark North (Overpass 16:10, Nuke 16:9)

Grupa B należy do Vitality. Francuzi w meczu zwycięzców pokonali 2:0 North, rozgrywając dwie naprawdę świetne mapy. Na Overpassie North miało swoje dobre momenty, ale trwały one krótko i były brutalnie kończone przez bezwzględne Vitality. Bardzo skuteczni byli gracze drugiego planu – misutaaa i RpK, którzy jako jedyni na serwerze przekroczyli pułap 20 fragów.

Rywalizacja na Nuke'u początkowo była bardziej wyrównana i bezstronni widzowie mogli mieć nadzieję na emocjonujący pojedynek. Obie drużyny wymieniały się prowadzeniem, które ostatecznie przypadło Francuzom 8:7. Warto jednak zaznaczyć, że Francuzi grali po stronie terrorystów. Po przerwie, gdy wcielili się w role antyterrorystów zaczęli bardzo szybko odjeżdżać przeciwnikom. Efekt? Pewne zwycięstwo 16:9 i zakończenie meczu po dwóch mapach. Tym razem prym wiódł ZywOo – 19-latek z ratingiem 1.78 był zdecydowanie najlepszym graczem na serwerze. Herbaut poprowadził swoją drużynę do play-offów, North z kolei zagra z Movistar Riders o pozostanie w turnieju.

  • France G2 0:2 Sweden GODSENT (Train 6:16, Nuke 16:19)

Ogromnym zaskoczeniem zakończył się mecz wygranych grupy A – GODSENT pokonało 2:0 G2. Szczególnie szokujący był Train – wybór francusko-serbskiego składu – na którym Farlig i spółka rozgromili przeciwnika 16:6. Duńczyk, STYKO i Maden zdobywając ponad 20 fragów „na głowę” nie mieli sobie równych na serwerze.

Rywalizacja przeniosła się na Nuke'a. Pierwsza połowa zakończyła się wygraną G2 11:4. Po zmianie stron kennyS i spółka wygrali jeszcze pistoletówkę i mogło wydawać się, że ich zwycięstwo w Elektrowni Atomowej jest kwestią czasu. Nic bardziej mylnego. Europejski skład wykonał gigantyczną pracę i wrócił z wyniku 4:12 na 15:14! W dogrywce GODSENT już nie pozostawiło złudzeń rywalom i zakończyło mecz wynikiem 19:16. Interesujący pojedynek o najlepszego gracza stoczyli Farlig i nexa zakończony ostatecznie remisem. Kluczowe starcie odegrało się na drugim planie – STYKO i zehN okazali się lepszym wsparciem niż koledzy Serba. Tym samym to GODSENT wygrało grupę A i jest już pewne udziału w play-offach. G2 zaś zagra z fnatic i drugie miejsce.

Mecze z tego wydarzenia można zobaczyć z polskim komentarzem na kanale www.twitch.tv/esportnow. W gronie komentatorskim znajdują się m.in. Olek „Vuzzey” Kłos, Radosław ‘Mad1’ Florkowski, Adam ‘Destru’ Gil, Oskar ‘Deerfluffy’ Formella oraz Jakub ‘Swelder’ Grzegorski. Partnerami polskiej transmisji są SteelSeries oraz forBET. Więcej informacji o zamkniętych kwalifikacjach znajdziecie pod tym adresem.