cs_summit 6 niechybnie chyli się ku końcowi. Dzisiaj kibice obejrzą dwa mecze, których stawką jest awans do wielkiego finału.

  • European Union OG – Germany BIG

Chyba mało kto spodziewał się podobnego przedostatniego spotkania na cs_summit 6. OG to zespół, który w ostatnich tygodniach nie błyszczał formą. Mimo to europejski skład dotarł do przedsionka wielkiego finału, w którym czeka jednak rywal dużego kalibru. Dosłownie. Mowa oczywiście o BIG. Niemcy są w genialnej formie, na chwilę obecną stanowią najprawdopodobniej TOP3 w Europie. Co jest przyczyną takiego stanu rzeczy? Ciężko orzec, być może zimowa zmiana składu teraz przynosi owoce. Faktem jest to, że BIG wygrywa obecnie rozgrywki za rozgrywkami – DreamHack Masters? Jest. Kwalifikacje do ESL Pro League? Wygrane. Kwalifikacje do cs_summit 6? Bez najmniejszego problemu. Pora postawić kropkę nad i i wygrać również na turnieju głównym. BIG jednak zmierzy się z OG, czyli jednym z trzech zespołów, które od czerwca ich pokonały. Stało się to na wcześniejszym etapie cs_summit, gdzie OG wygrało 2:1. Czy scenariusz się powtórzy? Dużo będzie zależało od indywidualnej formy strzeleckiej europejskiego składu. Najjaśniejszym ich punktem jest mantuu, na którego właściwie zawsze można liczyć. Jeśli Wilczewski otrzyma wsparcie, jak to miało miejsce właśnie w poprzednim starciu obu tych ekip, to OG może odnieść spektakularne zwycięstwo. Początek meczu o 18:00.

  • United States Gen.G – United States Liquid

Przenosimy się na inny kontynent, czyli do Stanów Zjednoczonych, gdzie zobaczymy mini derby tego kraju – Gen.G kontra Liquid. Ci pierwsi z pewnością chcieliby już wskoczyć w buty przeciwnika i być w gronie dwóch najlepszych drużyn w USA. By to jednak zrobić, muszą pokonywać Liquid lub EG w bezpośrednich starciach. Teraz nadeszła idealna ku temu okazja, bo również stawka jest wysoka – awans do wielkiego finału, gdzie czeka już ekipa tarika. Starciem tego meczu jest z pewnością Liquid – w końcu górują nad przeciwnikiem doświadczeniem, jakością, dojrzałością. BnTeT i spółka jeszcze nigdy nie pokonali zespołu EliGE'a, być może dzisiaj w nocy się to zmieni. Początek o godzinie 22:00.

Harmonogram:

18:00 European Union OG – Germany BIG

22:00 United States Gen.G – United States Liquid

Pojedynki z tego wydarzenia można zobaczyć z polskim komentarzem na kanale www.twitch.tv/esportnow. W gronie komentatorskim znajdują się m.in. Olek „Vuzzey” Kłos, Radosław ‘Mad1’ Florkowski, Adam ‘Destru’ Gil, Oskar ‘Deerfluffy’ Formella oraz Jakub ‘Swelder’ Grzegorski. Partnerami polskiej transmisji są SteelSeries oraz forBET.