BIG Clan dopiął swego! Niemiecki zespół awansował do Wielkiego Finału cs_summit 6 po wygranej 2 do 1 z OG.

  • Germany BIG 2:1 European Union OG

Przedostatni mecz fazy pucharowej cs_summit 6 rozpoczął się na wybranym przez BIG Duście2. Wszyscy dobrze wiemy, jak grono tabseNa świetnie czuje się na tej mapie, więc zwycięstwo 16:7 nie powinno nikogo dziwić. Warto natomiast podkreślić, że w pierwszej połowie rywalizacja była naprawdę zacięta. Dopiero w drugiej XANTARES i spółka wrzucili wyższy bieg od rywala i tym samym mu uciekli.

OG wiedziało jednak, że to jeszcze nie koniec zmagań. Na pełnym skupieniu podeszło do potyczki na Inferno i… zdołało triumfować – 16:9. Bez wątpienia spory wpływ na to miał valde, który czuł się na tej lokacji, jak ryba w wodzie. Statystyki 27/15 mówią same za siebie.

Okazało się, że miniona mapa była tylko przebłyskiem ze strony europejskiej paczki. Na Mirage'u ponownie to ona była tą znacznie gorszą ekipą. BIG Clan najpierw zaprezentował swoją siłę zgarniając w defensywie 11 punktów, a później dokończył dzieła zniszczenia pokonując enemy 16:5.

Pojedynki z tego wydarzenia można zobaczyć z polskim komentarzem na kanale www.twitch.tv/esportnow. W gronie komentatorskim znajdują się m.in. Olek „Vuzzey” Kłos, Radosław ‘Mad1’ Florkowski, Adam ‘Destru’ Gil, Oskar ‘Deerfluffy’ Formella oraz Jakub ‘Swelder’ Grzegorski. Partnerami polskiej transmisji są SteelSeries oraz forBET.