Pierwszy ćwierćfinał górnej drabinki cs_summit 6 dobiegł końca. Zwycięsko wyszło z niego OG, które pokonało North – 2 do 1.

• European Union OG 2:1 Denmark North

Widowisko rozpoczęło się od Overpassa wybranego przez duńską paczkę. W połowie numer jeden obserwowaliśmy zaciętą rywalizację, po której minimalnym prowadzeniem mogło się pochwalić North – 8:7. W drugiej części zmagań OG udało się zgarnąć pistoletówkę, ale nie cieszyło się z tego punktu zbyt długo, bowiem chwilę później inicjatywę znowu przejęli Duńczycy i już do końca potyczki dominowali, co poskutkowało ostateczną wygraną – 16:9.

Na Inferno oglądaliśmy zupełnie inną ekipę Aleksiegob. Pewną, dążącą do osiągnięcia celu, którym był triumf i doprowadzenie do wyniku 1:1 w mapach. Świadczy o tym chociażby wypracowana przewaga po piętnastu rundach – 10:5. Po zmianie stron nie było przebłysku od formacji z Danii. NBK i spółka dopięli swego pokonując rywala – 16:6.

Decydujące starcie odbyło się na Duście2. Ponownie to OG radziło sobie lepiej w zawodach od przeciwnika. W mgnieniu oka osiągnęło rezultat 6:0. Następnie North się trochę przebudziło, ale i tak nie było w stanie zagrozić europejskiej paczce, która pierwszą połowę zwyciężyła 10:5. W dalszym etapie meczu skład MSL-a starał się jak mógł, aby złapać kontakt z enemy, jednak koniec końców to podopieczni ruggaha zakończyli spotkanie z uśmiechem na twarzy – 16:11.

Pojedynki z tego wydarzenia można zobaczyć z polskim komentarzem na kanale www.twitch.tv/esportnow. W gronie komentatorskim znajdują się m.in. Olek „Vuzzey” Kłos, Radosław ‘Mad1’ Florkowski, Adam ‘Destru’ Gil, Oskar ‘Deerfluffy’ Formella oraz Jakub ‘Swelder’ Grzegorski. Partnerami polskiej transmisji są SteelSeries oraz forBET.