zamknij stream Stream

cs_summit: NiP dominuje x6tence; Heroic z kłopotami pokonuje ENCE

25.06.2020 Daniel Gabryś
fot. Adela Sznajder | DreamHack

Pierwsze potyczki w ramach grupy C za nami. Obyło się bez niespodzianek – pewne zwycięstwo NiP oraz Heroic, które miało chwilowe problemy z rywalem.

Sweden NiP 2:0 Denmark x6tence (Train 16:4; Vertigo 16:6)

Spotkanie było bardzo jednostronne, co zresztą widać po wyniku starcia. Szwedzi kompletnie dominowali swoich oponentów, którzy nie byli w stanie nawet zbliżyć się poziomem do rywali. Całe NiP grało wyśmienicie, ale najlepsze statystyki zanotował hampus. Zawodnik skończył mecz z ratingiem 1.49 i średnimi obrażeniami na rundę wynoszącymi 105.2. Po drugiej stronie barykady najlepiej prezentował się Queenix, który nawet nie wyszedł na plus pod względem różnicy zabójstw do śmierci. To tylko potwierdza, jak bardzo jednostronna była ta potyczka.

Denmark Heroic 2:1 Finland ENCE (Nuke 16:8; Train 8:16; Mirage 16:6)

Drugie równoległe spotkanie okazało się już znacznie ciekawsze. Zobaczyliśmy w końcu wyrównany bój, który naprawdę dobrze się oglądało. Nuke okazał się popisem umiejętności Heroic, w szczególności po stronie atakującej. ENCE swój lepszy okres miało na Trainie, gdzie pokazywało moc w obronie. Ostatnia lokacja miała oferować nam zacięty bój do samego końca. Tak się jednak nie stało, a Duńczycy bez większego wysiłku wygrali zarówno lokację, jak i cały mecz. Najjaśniejszym punktem Heroic był stavn, który zdobył 63 eliminacje, a jego rating wyniósł 1.46.


Mecze z tego wydarzenia można zobaczyć z polskim komentarzem na kanale www.twitch.tv/esportnow. W gronie komentatorskim znajdują się m.in. Olek „Vuzzey” Kłos, Radosław ‘Mad1’ Florkowski, Adam ‘Destru’ Gil, Oskar ‘Deerfluffy’ Formella oraz Jakub ‘Swelder’ Grzegorski. Partnerami polskiej transmisji są SteelSeries oraz forBET. Więcej informacji o zamkniętych kwalifikacjach znajdziecie pod tym adresem.

Inne tego autora