To koniec debiutanckiego LAN-a dla OG. Gracze duńskiej firmy ulegli w półfinale faworyzowanej drużynie – mousesports.

European Union mousesports

2

Faza pucharowa
cs_summit 5
Półfinał #1

Mirage
(10:5; 2:11)

Inferno
(14:1; 2:4)

Dust2
(8:7; 8:5)

European Union OG

1

Mirage

Początek widowiska był całkiem zacięty. Oba zespoły zdobyły po trzy punkty na swoje konto, więc tablica wyników wskazywała remis. Gdy myśleliśmy, że szykuje nam się wyrównana połówka, nagle mousesports kompletnie przejęło inicjatywę i już jej nie oddało. Ekipa karrigana podejmowała perfekcyjne decyzje, które krok po kroku rozbijały defensywę OG. Ostatecznie przed krótką przerwą cieszyła się z prowadzenia – 10:5.

Dopiero po zmianie stron na dłużej do głosu doszła formacja Aleksiegob, która rozpoczęła swój powrót od wygranej pistoletówki. Mijały kolejne starcia, a mantuu i spółka sukcesywnie doganiali przeciwną drużynę, aż koniec końców ją przegonili. Myszy nie wiedziały zbytnio, jak zareagować na tak świetną dyspozycję terrorystów, co poskutkowało gładkim triumfem grona NBK-a – 16:12.

Inferno

Podopieczni Rejina szybko zapomnieli o Mirage'u i skupili się na Inferno, które od wczesnego etapu spotkania układało się po ich myśli. Antyterroryści szli po swoje i nie pozwalali enemy przerwać ich passy. Dopiero w ósmej odsłonie byliśmy świadkami triumfu składu ISSYY, lecz nie wpłynął on jakkolwiek na dalsze zawody. ropz razem z resztą paczki skończył część meczu numer jeden z 13. rundami przewagi.

Comeback ze stanu 1:14 w teorii jest możliwy, aczkolwiek w tych zmaganiach nie był. Mistrzowie ESL Pro League S10 wyglądali na tej planszy na o wiele solidniejszy zespół, więc po prostu oczekiwaliśmy, aż dopną swego. Dokonali tego w 21. pojedynku zamykając potyczkę rezultatem 16:5.

Dust2

Do wyłonienia finalisty potrzebny był zatem Dust2. Na jednej z najbardziej znanych lokacji w CS:GO zarówno jedni, jak i drudzy dzielnie walczyli. Najlepiej potwierdza to minimalnie lepszy dla mousesports wynik w środku rozgrywek – 8:7.

Sytuacja, w której uczestnicy półfinału szli łeb w łeb trwała dalej w drugiej połowie. Nikt nie odpuszczał, bo każdy chciał wystąpić w Wielkim Finale i zawalczyć o trofeum oraz $52 500, czyli kwotę przeznaczoną dla mistrza cs_summit 5. Ostatecznie dowiedzieliśmy się, że o wspomniane nagrody z Virtus.pro lub G2 Esports zmierzą się reprezentanci niemieckiej organizacji, którzy pokonali ekipę valde – 16:12.

Wszystkie spotkania z polskim komentarzem możecie obejrzeć na kanale ESPORT NOW na platformie twitch.tv.