Po ostatniej wygranej MIBRu w derbach Brazylii wszystko wróciło do porządku – FURIA bez problemu pokonała swoich bardziej utytułowanych rodaków. W drugim meczu Gen.G równie pewnie wygrał 2:0 z Chaosem.

  • Brazil MIBR 0:2 Brazil FURIA (Vertigo 8:16, Inferno 6:16)

Obie brazylijskie drużyny grały o być albo nie być w turnieju. Stawka spotkania ogromna, jednak przebieg spotkania nic na to by nie wskazywał. FURIA świetnie poradziła sobie z przeciwnikiem na obu mapach. Co więcej, wygrała z większą przewagą lokację wybraną przez przeciwników czyli Inferno! Najlepiej na serwerze spisał się arT, tutaj nie ma zbyt dużego zaskoczenia. 24-latek łącznie wykręcił rating 1,52 i zbliżył się do pułapu 50 fragów. Po stronie MIBRu zawiódł właściwie każdy. Tym samym FalleN i spółka zajęli ostatnie miejsce na cs_summit 6 i zgarnęli najmniej punktów RMR – 1187,5.

  • United States Chaos 0:2 United States Gen.G (Mirage 8:16, Inferno 9:16)

Drugie spotkanie również zakończyło się bez większych niespodzianek – faworyzowane Gen.G sprawnie uporało się z Chaosem. Ekipa BnTeTa zagrała dwie bardzo dobre mapy, dominując za każdym razem przeciwnika w drugich połowach. W Gen.G próżno szukać lepszego i gorszego elementu – cały skład zagrał właściwie na tym samym poziomie, gromadząc na swoim koncie pomiędzy 30 a 40 fragami łącznie na obu mapach. Amerykanie, BnTeT i daps utrzymali się na razie w turnieju. O awans do fazy play-off zagrają z przegranym meczu 100 ThievesCloud9. Chaos zaś zajmuje ostatnie miejsce i zgarnia tyle samo punktów RMR co MIBR, czyli 1187,5.

Mecze z tego wydarzenia można zobaczyć z polskim komentarzem na kanale www.twitch.tv/esportnow. W gronie komentatorskim znajdują się m.in. Olek „Vuzzey” Kłos, Radosław ‘Mad1’ Florkowski, Adam ‘Destru’ Gil, Oskar ‘Deerfluffy’ Formella oraz Jakub ‘Swelder’ Grzegorski. Partnerami polskiej transmisji są SteelSeries oraz forBET. Więcej informacji o zamkniętych kwalifikacjach znajdziecie pod tym adresem.