Wyrównane starcie amerykańsko-australijskie zakończyło się ostatecznie zwycięstwem Liquid. Ekipa Stewie2k awansowała tym samym do finału górnej drabinki.

  • Australia 100 Thieves 1:2 United States Liquid (Nuke 12:16, Dust2 16:14, Inferno 12:16)

To był mecz dwóch „upadłych” drużyn. Obie ekipy w 2019 roku były wiodącymi zespołami na światowej scenie CS:GO, ale w bieżącym roku po przeniesieniu rozgrywek do online ich forma drastycznie wpadła. cs_summit 6 to idealna okazja, by w końcu odbić się od dna i wrócić do grona najlepszych drużyn na świecie.

Stawką nocnego spotkania był finał górnej drabinki, od której już niewiele brakuje do wygrania całego turnieju. Bliżej celu po dzisiejszym spotkaniu jest Liquid, które pokonało Złodziei 2:1. Każda z trzech map to był istny pojedynek „na noże”. Lokacje były tak wyrównane, że do ostatnich chwil wynik był otwarty dla obu drużyn. Wystarczy zobaczyć na końcówki spotkań – na Nuke'u Liquid zdominowało rywala dopiero po wyniku 11:11. Na Duście2 z kolei 100 Thieves przegrywali 12:13, by ostatecznie wygrać mapę 16:13. Na Inferno zaś oglądaliśmy istną wymianę ciosów zakończoną zwycięstwem Liquid 16:12.

Jak wyglądały indywidualne występy zawodników? Po obu stronach rywalizacja przebiegła raczej w oczywisty sposób. Nietypowe, bo poniżej oczekiwań występy zanotowali Liazz i Twistzz. Poza nimi liderzy drużyn tacy jak jks, NAF czy EliGE utrzymali stabilny poziom. Na szczególne wyróżnienie zasługuje pierwsza dwójka, która stoczyła pojedynek o tytuł najlepszego gracza na serwerze. Ostatecznie MVP spotkania został Kanadyjczyk z 64 trafieniami i ratingiem 1.23.

Tym samym Liquid awansowało do finału drabinki wygranych, gdzie zmierzy się ze zwycięzcą meczu Evil GeniusesGen.G. 100 Thieves zaś zagra z przegranym tego starcia.

Pojedynki z tego wydarzenia można zobaczyć z polskim komentarzem na kanale www.twitch.tv/esportnow. W gronie komentatorskim znajdują się m.in. Olek „Vuzzey” Kłos, Radosław ‘Mad1’ Florkowski, Adam ‘Destru’ Gil, Oskar ‘Deerfluffy’ Formella oraz Jakub ‘Swelder’ Grzegorski. Partnerami polskiej transmisji są SteelSeries oraz forBET.